Republikein Sarah Palin verliest verkiezing voor Congreszetel
JUNEAU (ANP/RTR) - Het is Sarah Palin, voormalig Republikeins kandidaat voor het Amerikaanse vicepresidentschap, vooralsnog niet gelukt om terug te keren in het Huis van Afgevaardigden. De oud-gouverneur van Alaska verloor een tussentijdse verkiezing van de Democrate Mary Peltola, die als eerste inheemse Amerikaan de staat Alaska in het Huis zal vertegenwoordigen.
De zetel van Alaska kwam eerder dit jaar vrij door het overlijden van afgevaardigde Don Young, die met 49 jaar de langst dienende Republikein in het Huis was. In november zijn de officiële verkiezingen voor het Huis van Afgevaardigden. Dan zal Peltola haar plek in de Amerikaanse Tweede Kamer moeten verdedigen en krijgt Palin een nieuwe kans.
Palin was van 2006 tot 2009 gouverneur van Alaska. Ze wordt in haar comebackpoging gesteund door oud-president Donald Trump. In 2008 verloor ze met haar partijgenoot John McCain de race om het Witte Huis van Democraat Barack Obama. Palin was McCains kandidaat voor het vicepresidentschap en huidig president Joe Biden haar tegenkandidaat bij de Democraten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
36 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
8 uur geleden