
Republikein McCarthy nog geen voorzitter Huis, zitting verdaagd
WASHINGTON (ANP) - De Republikein Kevin McCarthy heeft ook na drie stemmingen over het nieuwe voorzitterschap van het Huis van Afgevaardigden geen meerderheid behaald. Daarop stemde een meerderheid ermee in de zitting te verdagen en woensdagmiddag weer samen te komen. Het is voor het eerst in honderd jaar dat het Huis, de Amerikaanse Tweede Kamer, meerdere stemmingen nodig heeft om een nieuwe voorzitter te kiezen.
De Republikeinen hebben in november een meerderheid verworven in de Kamer, maar een aantal Republikeinen vindt McCarthy een man van de oude politiek die plaats moet maken voor een meer uitgesproken anti-Democratische kandidaat. McCarthy had in de eerste ronde 218 stemmen nodig om voorzitter te worden en de Democrate Nancy Pelosi op te volgen, maar hij kreeg er slechts 203.
De groep zeer rechtse Republikeinen die McCarthy niet ziet zitten probeerde een parlementslid uit Ohio, Jim Jordan, naar voren te schuiven. Negentien Republikeinen stemden in zowel de eerste als tweede ronde op Jordan, die zelf echter zegt McCarthy te steunen. In de derde ronde kreeg Jordan zelfs twintig stemmen. Jordan staat bekend als een aanhanger van oud-president Donald Trump.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De verscherpte grenscontroles en het afwijzen van asielzoekers in Duitsland kunnen niet veel langer worden gehandhaafd. Daarvoor waarschuwt de Duitse politievakbond, verwijzend naar overbelast personeel en opgeschorte trainingsprogramma's.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens UNICEF Nederland is het plan van de Israëlische regering om een "basishoeveelheid" hulp Gaza binnen te laten een eerste stap, maar niet genoeg. Volgens de kinderrechtenorganisatie van de VN hebben kinderen in Gaza massale hulp nodig. Niet alleen voedsel, maar bijvoorbeeld ook medische zorg, therapeutische voeding tegen acute ondervoeding, schoon water en medicijnen. Dat zegt UNICEF Nederland in een eerste reactie op de plannen van de Israëlische regering.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - De Democratische Alliantie (AD), de zittende centrumrechtse partij van Portugal, won zondag de meeste zetels bij de derde algemene verkiezingen in drie jaar tijd, maar haalde geen parlementaire meerderheid. De steun voor de rechtspopulistische partij Chega nam toe.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft zondag laten weten dat hij hoopt op een snel herstel voor Joe Biden, nadat Bidens kantoor had aangekondigd dat bij hem een agressieve vorm van prostaatkanker was vastgesteld.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De rechts-nationalistische nummer twee in de Roemeense presidentsverkiezingen, George Simion, gaf zondag zijn nederlaag toe en feliciteerde zijn rivaal, de gematigde burgemeester van Boekarest Nicusor Dan, met zijn overwinning.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn socialemediaplatform Truth Social gereageerd op het bericht dat bij de voormalige Amerikaanse president Joe Biden een "agressieve vorm" van prostaatkanker is vastgesteld.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot heeft Israël zondag opgeroepen om de "onmiddellijke, massale en ongehinderde" hervatting van de hulp aan Gaza toe te staan. Dit deed hij nadat premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd dat hij een "basishoeveelheid voedsel" tot de Gazastrook zou toestaan om een hongersnood te voorkomen.
7 uur geleden