Republikein McCarthy nog geen voorzitter Huis, zitting verdaagd
WASHINGTON (ANP) - De Republikein Kevin McCarthy heeft ook na drie stemmingen over het nieuwe voorzitterschap van het Huis van Afgevaardigden geen meerderheid behaald. Daarop stemde een meerderheid ermee in de zitting te verdagen en woensdagmiddag weer samen te komen. Het is voor het eerst in honderd jaar dat het Huis, de Amerikaanse Tweede Kamer, meerdere stemmingen nodig heeft om een nieuwe voorzitter te kiezen.
De Republikeinen hebben in november een meerderheid verworven in de Kamer, maar een aantal Republikeinen vindt McCarthy een man van de oude politiek die plaats moet maken voor een meer uitgesproken anti-Democratische kandidaat. McCarthy had in de eerste ronde 218 stemmen nodig om voorzitter te worden en de Democrate Nancy Pelosi op te volgen, maar hij kreeg er slechts 203.
De groep zeer rechtse Republikeinen die McCarthy niet ziet zitten probeerde een parlementslid uit Ohio, Jim Jordan, naar voren te schuiven. Negentien Republikeinen stemden in zowel de eerste als tweede ronde op Jordan, die zelf echter zegt McCarthy te steunen. In de derde ronde kreeg Jordan zelfs twintig stemmen. Jordan staat bekend als een aanhanger van oud-president Donald Trump.
Meer uit Buitenland
GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
11 minuten geledenMADRID (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden 10 doden gemeld. Er is nog geen officieel aantal bekend van de gewonden, maar hulpdiensten in de zuidelijke regio Andalusië meldden 25 zwaargewonden.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).
7 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.
7 uur geleden