Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein McCarthy komt met voorstel om shutdown af te wenden

Republikein McCarthy komt met voorstel om shutdown af te wenden

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Slechts uren voordat in de Verenigde Staten een shutdown van de federale overheid dreigt in te gaan, zal het Huis van Afgevaardigden zaterdag stemmen over een noodfinancieringswet om dit te voorkomen. Met een overbruggingsfinanciering moeten de federale overheidsdiensten in ieder geval 45 dagen openblijven, zo kondigde de Republikeinse voorzitter Kevin McCarthy aan.

Ook de Democraten moeten het wetsvoorstel steunen, iets dat de positie van McCarthy mogelijk in gevaar kan brengen. Vanuit zijn eigen partij wordt hij gewaarschuwd dat hij zijn baan wel eens zou kunnen verliezen als hij samenwerkt met de tegenpartij. Op de vraag of hij zich zorgen maakt over deze dreigementen antwoordde McCarthy: "Als iemand mij wil ontslaan, omdat ik de volwassene in de kamer wil zijn, ga je gang en probeer het."

In het voorstel is ook hulp bij natuurrampen opgenomen, iets waar het Witte Huis om had gevraagd. Steun voor Oekraïne is niet meegenomen in het voorstel.

Zelfs als het Huis van Afgevaardigden met de wet instemt, is het de vraag of er tijd genoeg is om de wet erdoor te krijgen. Ook de Senaat, met een Democratische meerderheid, moet erover stemmen en president Biden dient de wet te ondertekenen. Dit alles moet voor middernacht plaatselijke tijd zijn gebeurd om een shutdown af te wenden.

Mocht het tot een shutdown komen dan betekent dit dat de Amerikaanse federale overheid alleen nog maar de meest noodzakelijke uitgaven kan doen. Als gevolg zullen veel ambtenaren van ministeries naar huis worden gestuurd en zullen sommige ambtenaren niet meer betaald kunnen worden. Verder zullen onder meer veel nationale parken gesloten blijven, kunnen werkzaamheden aan infrastructuur worden stopgezet en kan het vliegverkeer ontregeld raken.

Meer uit Buitenland

Bron: Pentagon bekijkt opties voor straffen NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.

28 minuten geleden
Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

4 uur geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

5 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

7 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

14 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

18 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

20 uur geleden