Republikein McCarthy komt met voorstel om shutdown af te wenden
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Slechts uren voordat in de Verenigde Staten een shutdown van de federale overheid dreigt in te gaan, zal het Huis van Afgevaardigden zaterdag stemmen over een noodfinancieringswet om dit te voorkomen. Met een overbruggingsfinanciering moeten de federale overheidsdiensten in ieder geval 45 dagen openblijven, zo kondigde de Republikeinse voorzitter Kevin McCarthy aan.
Ook de Democraten moeten het wetsvoorstel steunen, iets dat de positie van McCarthy mogelijk in gevaar kan brengen. Vanuit zijn eigen partij wordt hij gewaarschuwd dat hij zijn baan wel eens zou kunnen verliezen als hij samenwerkt met de tegenpartij. Op de vraag of hij zich zorgen maakt over deze dreigementen antwoordde McCarthy: "Als iemand mij wil ontslaan, omdat ik de volwassene in de kamer wil zijn, ga je gang en probeer het."
In het voorstel is ook hulp bij natuurrampen opgenomen, iets waar het Witte Huis om had gevraagd. Steun voor Oekraïne is niet meegenomen in het voorstel.
Zelfs als het Huis van Afgevaardigden met de wet instemt, is het de vraag of er tijd genoeg is om de wet erdoor te krijgen. Ook de Senaat, met een Democratische meerderheid, moet erover stemmen en president Biden dient de wet te ondertekenen. Dit alles moet voor middernacht plaatselijke tijd zijn gebeurd om een shutdown af te wenden.
Mocht het tot een shutdown komen dan betekent dit dat de Amerikaanse federale overheid alleen nog maar de meest noodzakelijke uitgaven kan doen. Als gevolg zullen veel ambtenaren van ministeries naar huis worden gestuurd en zullen sommige ambtenaren niet meer betaald kunnen worden. Verder zullen onder meer veel nationale parken gesloten blijven, kunnen werkzaamheden aan infrastructuur worden stopgezet en kan het vliegverkeer ontregeld raken.
Meer uit Buitenland
PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
11 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
12 uur geleden