Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Johnson verkozen tot voorzitter van Huis

Republikein Johnson verkozen tot voorzitter van Huis

WASHINGTON (ANP) - De Republikein Mike Johnson is verkozen tot de nieuwe voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Aan de verkiezing ging een drie weken lange, slepende politieke strijd vooraf, met name door onenigheid binnen de Republikeinse partij.

Op voorhand hadden zich geen Republikeinen uitgesproken tegen de kandidatuur van Johnson, een 51-jarige afgevaardigde uit de staat Louisiana. Toch was het niet helemaal zeker of hij voldoende steun zou krijgen binnen zijn eigen partij, omdat niet ieders standpunt bekend was. De Republikeinen hebben een kleine meerderheid in het Huis, dus Johnsons marge om te winnen was klein.

De voorzitter van het Huis heeft een machtige positie in de Amerikaanse politiek. Hij heeft grote invloed op het politieke proces en is bovendien na de vicepresident de tweede in de lijn van opvolging als de president iets overkomt.

Hakeem Jeffries

De Democraten hadden zich achter hun eigen kandidaat geschaard, Hakeem Jeffries. Hij kreeg de steun van 209 afgevaardigden, tegen 220 stemmen voor Johnson.

De Democraat Pete Aguilar hekelde bij aanvang van de stemming de moeizame voorzittersverkiezing. Hij verwees daarbij naar pogingen van Johnson om de uitslag van de presidentsverkiezingen in 2020 ongeldig te verklaren, waarmee die zich volgens de Democraten gediskwalificeerd zou hebben voor het voorzitterschap.

Donald Trump

Het standpunt over de verkiezing van Donald Trump was volgens Aguilar het belangrijkste punt geweest in deze "door de Republikeinen veroorzaakte chaos". "Dit ging maar over één ding. Dit ging over wie Donald Trump tevreden zou houden."

Meer uit Buitenland

Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

37 minuten geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

1 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

3 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

6 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

6 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

7 uur geleden