Republikein heeft niet meteen meerderheid als voorzitter Huis
WASHINGTON (ANP/DPA) - Zoals verwacht heeft de Republikein Kevin McCarthy in de eerste stemmingen over het nieuwe voorzitterschap van het Huis van Afgevaardigden geen meerderheid behaald. Er moeten meerdere stemmingen gehouden worden. Het is voor het eerst in honderd jaar dat het Huis, de Amerikaanse Tweede Kamer, meerdere stemmingen nodig heeft om een nieuwe voorzitter te kiezen.
De Republikeinen hebben in november een meerderheid verworven in de Kamer, maar een aantal Republikeinen vindt McCarthy een man van de oude politiek die plaats moet maken voor een meer uitgesproken anti-Democratische kandidaat. McCarthy had in de eerste ronde 218 stemmen nodig om voorzitter te worden en de Democrate Nancy Pelosi op te volgen, maar hij kreeg er slechts 203.
De groep Republikeinen die McCarthy niet ziet zitten probeerde een parlementslid uit Ohio, Jim Jordan, naar voren te schuiven. Negentien Republikeinen stemden in de tweede ronde op Jordan, die zelf echter zegt McCarthy te steunen. In de eerste ronde stemden ook negentien Republikeinen níet op McCarthy. Er komt op zijn minst een derde ronde, volgens Amerikaanse media.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
13 minuten geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
7 uur geleden