Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein heeft niet meteen meerderheid als voorzitter Huis

Republikein heeft niet meteen meerderheid als voorzitter Huis

WASHINGTON (ANP/DPA) - Zoals verwacht heeft de Republikein Kevin McCarthy in de eerste stemmingen over het nieuwe voorzitterschap van het Huis van Afgevaardigden geen meerderheid behaald. Er moeten meerdere stemmingen gehouden worden. Het is voor het eerst in honderd jaar dat het Huis, de Amerikaanse Tweede Kamer, meerdere stemmingen nodig heeft om een nieuwe voorzitter te kiezen.

De Republikeinen hebben in november een meerderheid verworven in de Kamer, maar een aantal Republikeinen vindt McCarthy een man van de oude politiek die plaats moet maken voor een meer uitgesproken anti-Democratische kandidaat. McCarthy had in de eerste ronde 218 stemmen nodig om voorzitter te worden en de Democrate Nancy Pelosi op te volgen, maar hij kreeg er slechts 203.

De groep Republikeinen die McCarthy niet ziet zitten probeerde een parlementslid uit Ohio, Jim Jordan, naar voren te schuiven. Negentien Republikeinen stemden in de tweede ronde op Jordan, die zelf echter zegt McCarthy te steunen. In de eerste ronde stemden ook negentien Republikeinen níet op McCarthy. Er komt op zijn minst een derde ronde, volgens Amerikaanse media.

Meer uit Buitenland

Rechterhand Oekraïense president stapt op na corruptieschandaal

KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).

5 uur geleden
Israël doodt militanten bij ontmantelingspoging tunnels Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.

7 uur geleden
Reddingswerkzaamheden in volle gang na zware overstromingen Azië

JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.

7 uur geleden
Meer arrestaties na dodelijke brand in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.

7 uur geleden
Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

8 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

9 uur geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

9 uur geleden