Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein heeft niet meteen meerderheid als voorzitter Huis

Republikein heeft niet meteen meerderheid als voorzitter Huis

WASHINGTON (ANP/DPA) - Zoals verwacht heeft de Republikein Kevin McCarthy in de eerste stemmingen over het nieuwe voorzitterschap van het Huis van Afgevaardigden geen meerderheid behaald. Er moeten meerdere stemmingen gehouden worden. Het is voor het eerst in honderd jaar dat het Huis, de Amerikaanse Tweede Kamer, meerdere stemmingen nodig heeft om een nieuwe voorzitter te kiezen.

De Republikeinen hebben in november een meerderheid verworven in de Kamer, maar een aantal Republikeinen vindt McCarthy een man van de oude politiek die plaats moet maken voor een meer uitgesproken anti-Democratische kandidaat. McCarthy had in de eerste ronde 218 stemmen nodig om voorzitter te worden en de Democrate Nancy Pelosi op te volgen, maar hij kreeg er slechts 203.

De groep Republikeinen die McCarthy niet ziet zitten probeerde een parlementslid uit Ohio, Jim Jordan, naar voren te schuiven. Negentien Republikeinen stemden in de tweede ronde op Jordan, die zelf echter zegt McCarthy te steunen. In de eerste ronde stemden ook negentien Republikeinen níet op McCarthy. Er komt op zijn minst een derde ronde, volgens Amerikaanse media.

Meer uit Buitenland

Medewerker Iraanse Rode Halve Maan omgekomen bij reddingsoperatie

TEHERAN (ANP) - Een hulpverlener van de Iraanse Rode Halve Maan is omgekomen tijdens een zoek- en reddingsoperatie in de provincie Isfahan, meldt koepelorganisatie IFRC waar ook het Rode Kruis onder valt. Het incident gebeurde op 8 maart. Sinds het uitbreken van de oorlog in Iran hebben volgens de organisatie meerdere hulpverleners verwondingen opgelopen tijdens het uitvoeren van hun taken.

26 minuten geleden
Rusland beschuldigt Oekraïne van grote drone-aanval op Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.

49 minuten geleden
Kallas: Straat van Hormuz moet snel open, mogelijk met Aspides

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.

1 uur geleden
Haven VAE schort olie-laadactiviteiten op na nieuwe droneaanval

ABU DHABI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De belangrijke haven van Fujairah in de Verenigde Arabische Emiraten schort de olie-laadactiviteiten op na een nieuwe droneaanval. Daardoor ontstond een brand in het belangrijke oliecomplex. Het zou gaan om een voorzorgsmaatregel; er zijn geen meldingen van gewonden. Afgelopen weekend lag de haven ook stil na een droneaanval.

1 uur geleden
Cyprus hervat EU-bijeenkomsten vanaf april na droneaanval

BRUSSEL (ANP) - De bijeenkomsten van EU-ministers gepland op Cyprus kunnen vanaf april weer doorgaan. Dat zei minister van Energie Michael Damianos voorafgaand aan overleg met EU-ministers in Brussel. Cyprus, dat tot juli voorzitter is van de EU, had alle bijeenkomsten in maart uitgesteld na een droneaanval op een Britse basis eerder deze maand.

1 uur geleden
Israël meldt vernietiging vliegtuig van gedode leider Khamenei

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt een vliegtuig te hebben vernietigd dat voorheen is gebruikt door de dode Iraanse leider Ali Khamenei. Iraanse topfiguren zouden met het toestel hebben gereisd in binnen- en buitenland.

1 uur geleden
Parlement Myanmar jaren na staatsgreep weer bijeen

NAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.

1 uur geleden