Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein heeft niet meteen meerderheid als voorzitter Huis

Republikein heeft niet meteen meerderheid als voorzitter Huis

WASHINGTON (ANP/DPA) - Zoals verwacht heeft de Republikein Kevin McCarthy in de eerste stemmingen over het nieuwe voorzitterschap van het Huis van Afgevaardigden geen meerderheid behaald. Er moeten meerdere stemmingen gehouden worden. Het is voor het eerst in honderd jaar dat het Huis, de Amerikaanse Tweede Kamer, meerdere stemmingen nodig heeft om een nieuwe voorzitter te kiezen.

De Republikeinen hebben in november een meerderheid verworven in de Kamer, maar een aantal Republikeinen vindt McCarthy een man van de oude politiek die plaats moet maken voor een meer uitgesproken anti-Democratische kandidaat. McCarthy had in de eerste ronde 218 stemmen nodig om voorzitter te worden en de Democrate Nancy Pelosi op te volgen, maar hij kreeg er slechts 203.

De groep Republikeinen die McCarthy niet ziet zitten probeerde een parlementslid uit Ohio, Jim Jordan, naar voren te schuiven. Negentien Republikeinen stemden in de tweede ronde op Jordan, die zelf echter zegt McCarthy te steunen. In de eerste ronde stemden ook negentien Republikeinen níet op McCarthy. Er komt op zijn minst een derde ronde, volgens Amerikaanse media.

Meer uit Buitenland

Iran: Netanyahu 'dicteert' Amerikaanse aanpak nucleair overleg

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verweten de Amerikanen voor te schrijven hoe ze moeten onderhandelen over het Iraanse nucleaire programma. Netanyahu drong zondag aan op de ontmanteling van de Iraanse nucleaire infrastructuur, zodat het land geen uranium meer kan verrijken. Ook moet in een overeenkomst met de VS iets worden gedaan aan het Iraanse raketprogramma, vond hij.

44 minuten geleden
Duitse CDU kiest Wadephul als nieuwe buitenlandminister

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse christendemocratische CDU heeft Johann Wadephul naar voren geschoven als nieuwe minister van Buitenlandse Zaken. De ervaren politicus werd al langer genoemd voor die functie in het kabinet van de aanstaande bondskanselier Friedrich Merz.

1 uur geleden
Poetin bedankt Kim Jong-un voor hulp Noord-Koreaanse militairen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un bedankt voor de Noord-Koreaanse hulp in de strijd met Oekraïne. Pyongyang stuurde duizenden militairen naar de Russische regio Koersk, om te helpen Oekraïense troepen te verdrijven. Rusland claimde dit weekend dat dat gelukt is.

2 uur geleden
Tientallen doden gemeld na bombardement migrantencentrum Jemen

SADAA (ANP/AFP/RTR) - In Jemen wordt melding gemaakt van tientallen doden na een bombardement op een detentiecentrum voor migranten. Een televisiezender van de Houthi's stelt dat dertig lichamen uit het puin zijn gehaald.

2 uur geleden
Verdachte Franse moskeemoord opgepakt in Italië

ALÈS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke steekpartij in een Franse moskee heeft zichzelf aangegeven in buurland Italië. Hij meldde zich daar bij een politiebureau, aldus een Franse aanklager.

2 uur geleden
Premier: eerdere hulp VS aan Oekraïne niet in mineralendeal

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft vooruitgang gemeld bij de onderhandelingen over een mineralendeal met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Sjmyhal stelde op Telegram dat is overeengekomen dat hulp die de VS in het verleden hebben verleend aan zijn land niet wordt meegenomen in de overeenkomst.

2 uur geleden
Opnieuw beschietingen tussen India en Pakistan in Kasjmir

NEW DELHI (ANP/RTR) - Pakistan en India hebben elkaar voor de vierde nacht op rij beschoten in Kasjmir. Het Indiase leger stelt dat het heeft gereageerd op "onuitgelokte" beschietingen langs de bestandslijn, die dwars door Kasjmir loopt en de grens vormt tussen de twee landen.

4 uur geleden