Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Haley: Trump is geobsedeerd door dictators

Republikein Haley: Trump is geobsedeerd door dictators

PETERBOROUGH (ANP/RTR/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Nikki Haley beschuldigt haar rivaal Donald Trump ervan "geobsedeerd" te zijn door dictators. Ook vindt zij hem te oud om leiding te geven aan de Verenigde Staten en trekt ze zijn mentale alertheid in twijfel. Ze deed de beschuldigingen zaterdag tijdens de laatste fase van de campagne voor de Republikeinse voorverkiezingen in de Amerikaanse staat New Hampshire.

Haley, voormalig ambassadeur bij de Verenigde Naties onder Trump, probeert aan te haken bij de ex-president na zijn overwinning afgelopen maandag bij de voorverkiezingen in de staat Iowa.

Haar campagneteam publiceerde zaterdag een televisiespotje, met daarin de moeder van Otto Warmbier. Die Amerikaan stierf in 2017 nadat hij in Noord-Korea gevangen was genomen. Haley beschuldigde Trump er zaterdag van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un "liefdesbrieven" te hebben geschreven, ook nadat Warmbier was teruggevonden. Ze zei na de publicatie van het spotje tegen verslaggevers over de ex-president: "Hij is geobsedeerd door dit soort dictators."

Ook trok zij Trumps mentale alertheid in twijfel. "Ik maak me zorgen, en ik bedoel daarmee niets denigrerends; maar als je te maken hebt met de druk van een presidentschap, dan kunnen we niet nóg iemand hebben van wie we ons afvragen of hij mentaal wel in staat is om dit te doen." Ze refereerde daarbij aan de twijfels die Trump zelf vaak uit over de mentale capaciteiten van de Democratische president Joe Biden, die 81 jaar oud is. Zelf is Trump 77 jaar.

Ook Trump voerde eerder zijn verbale aanvallen op al op. Hij richt zich daarbij onder meer op Haley's Indiase roots. Zij is de dochter van immigranten uit dat Aziatische land.

New Hampshire telt meer gematigde Republikeinen dan Iowa. Die worden mogelijk afgeschrikt door de meerdere rechtszaken waarin Trump is verwikkeld. Toch staat de ex-president ook in New Hampshire wel degelijk bovenaan in de peilingen. Daarin wordt hij gevolgd door Haley.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse onderhandelaars aangekomen in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.

13 minuten geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet naar bijna 1400

KATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.

34 minuten geleden
Bestuur Ceuta noemt overname haven door Madrid grote fout

CEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.

50 minuten geleden
AfD-lijsttrekker Saksen-Anhalt brengt stem uit in woonplaats

TANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.

1 uur geleden
Bild: Duitsland komt met 'Cyberdome' tegen hacks en sabotage

BERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.

2 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit in zuiden van Libanon

ARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker vier mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Ook raakten twintig mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Aanvankelijk meldde Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten nog dat het zou gaan om twee doden.

3 uur geleden
Stembussen geopend in Duitse deelstaat Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt zijn om 08.00 uur de stembussen geopend voor de deelstaatverkiezingen. De verwachtingen rondom de stembusgang zijn hooggespannen, omdat de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) volgens de peilingen afstevent op een grote verkiezingsoverwinning en daarmee mogelijk voor het eerst kan regeren in een deelstaat.

4 uur geleden