Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Haley: Trump is geobsedeerd door dictators

Republikein Haley: Trump is geobsedeerd door dictators

PETERBOROUGH (ANP/RTR/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Nikki Haley beschuldigt haar rivaal Donald Trump ervan "geobsedeerd" te zijn door dictators. Ook vindt zij hem te oud om leiding te geven aan de Verenigde Staten en trekt ze zijn mentale alertheid in twijfel. Ze deed de beschuldigingen zaterdag tijdens de laatste fase van de campagne voor de Republikeinse voorverkiezingen in de Amerikaanse staat New Hampshire.

Haley, voormalig ambassadeur bij de Verenigde Naties onder Trump, probeert aan te haken bij de ex-president na zijn overwinning afgelopen maandag bij de voorverkiezingen in de staat Iowa.

Haar campagneteam publiceerde zaterdag een televisiespotje, met daarin de moeder van Otto Warmbier. Die Amerikaan stierf in 2017 nadat hij in Noord-Korea gevangen was genomen. Haley beschuldigde Trump er zaterdag van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un "liefdesbrieven" te hebben geschreven, ook nadat Warmbier was teruggevonden. Ze zei na de publicatie van het spotje tegen verslaggevers over de ex-president: "Hij is geobsedeerd door dit soort dictators."

Ook trok zij Trumps mentale alertheid in twijfel. "Ik maak me zorgen, en ik bedoel daarmee niets denigrerends; maar als je te maken hebt met de druk van een presidentschap, dan kunnen we niet nóg iemand hebben van wie we ons afvragen of hij mentaal wel in staat is om dit te doen." Ze refereerde daarbij aan de twijfels die Trump zelf vaak uit over de mentale capaciteiten van de Democratische president Joe Biden, die 81 jaar oud is. Zelf is Trump 77 jaar.

Ook Trump voerde eerder zijn verbale aanvallen op al op. Hij richt zich daarbij onder meer op Haley's Indiase roots. Zij is de dochter van immigranten uit dat Aziatische land.

New Hampshire telt meer gematigde Republikeinen dan Iowa. Die worden mogelijk afgeschrikt door de meerdere rechtszaken waarin Trump is verwikkeld. Toch staat de ex-president ook in New Hampshire wel degelijk bovenaan in de peilingen. Daarin wordt hij gevolgd door Haley.

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

2 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

6 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

6 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

8 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

9 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

9 uur geleden