Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Haley: Trump is geobsedeerd door dictators

Republikein Haley: Trump is geobsedeerd door dictators

PETERBOROUGH (ANP/RTR/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Nikki Haley beschuldigt haar rivaal Donald Trump ervan "geobsedeerd" te zijn door dictators. Ook vindt zij hem te oud om leiding te geven aan de Verenigde Staten en trekt ze zijn mentale alertheid in twijfel. Ze deed de beschuldigingen zaterdag tijdens de laatste fase van de campagne voor de Republikeinse voorverkiezingen in de Amerikaanse staat New Hampshire.

Haley, voormalig ambassadeur bij de Verenigde Naties onder Trump, probeert aan te haken bij de ex-president na zijn overwinning afgelopen maandag bij de voorverkiezingen in de staat Iowa.

Haar campagneteam publiceerde zaterdag een televisiespotje, met daarin de moeder van Otto Warmbier. Die Amerikaan stierf in 2017 nadat hij in Noord-Korea gevangen was genomen. Haley beschuldigde Trump er zaterdag van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un "liefdesbrieven" te hebben geschreven, ook nadat Warmbier was teruggevonden. Ze zei na de publicatie van het spotje tegen verslaggevers over de ex-president: "Hij is geobsedeerd door dit soort dictators."

Ook trok zij Trumps mentale alertheid in twijfel. "Ik maak me zorgen, en ik bedoel daarmee niets denigrerends; maar als je te maken hebt met de druk van een presidentschap, dan kunnen we niet nóg iemand hebben van wie we ons afvragen of hij mentaal wel in staat is om dit te doen." Ze refereerde daarbij aan de twijfels die Trump zelf vaak uit over de mentale capaciteiten van de Democratische president Joe Biden, die 81 jaar oud is. Zelf is Trump 77 jaar.

Ook Trump voerde eerder zijn verbale aanvallen op al op. Hij richt zich daarbij onder meer op Haley's Indiase roots. Zij is de dochter van immigranten uit dat Aziatische land.

New Hampshire telt meer gematigde Republikeinen dan Iowa. Die worden mogelijk afgeschrikt door de meerdere rechtszaken waarin Trump is verwikkeld. Toch staat de ex-president ook in New Hampshire wel degelijk bovenaan in de peilingen. Daarin wordt hij gevolgd door Haley.

Meer uit Buitenland

Vijftien baby's omgekomen bij brand in ziekenhuis Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Vijftien pasgeboren baby's zijn omgekomen bij een brand in een ziekenhuis in Islamabad. Volgens de Pakistaanse televisiezender Geo TV brak de brand uit door een defect in het airconditioningsysteem.

28 minuten geleden
VS leggen visumaanvragen wereldwijd stil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben wereldwijd de afspraken van mensen die een immigratievisum hebben aangevraagd opgeschort. Reden daarvoor zou een training zijn die medewerkers van ambassades en consulaten moeten volgen om gevallen te herkennen waarbij immigranten waarschijnlijk een beroep zullen doen op staatssteun.

6 uur geleden
Familie: Dolly Parton leed kort aan kanker

NASHVILLE (ANP) - Dolly Parton leed voor haar dood kort aan kanker. Dat heeft de familie van de dinsdag op 80-jarige leeftijd overleden countryzangeres bevestigd. Om welke vorm van kanker het ging, is niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
Vliegveld Caracas heropent na aardbevingen

CARACAS (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van de Venezolaanse hoofdstad Caracas gaat op 1 september weer open voor commerciële vluchten. Het vliegveld sloot na de verwoestende twee aardbevingen die het land eind juni troffen.

8 uur geleden
Sterren rouwen om overlijden Dolly Parton

NASHVILLE (ANP) - Het overlijden van de Amerikaanse zangeres Dolly Parton heeft in de hele wereld voor een stortvloed aan reacties gezorgd. Veel Amerikaanse en internationale sterren rouwen op sociale media om haar dood.

11 uur geleden
Afscheid Dolly Parton is in besloten kring

NASHVILLE (ANP) - Het afscheid van Dolly Parton zal in kleine kring plaatsvinden. Dat gebeurt op verzoek van de overleden zangeres zelf, heeft haar familie bekendgemaakt. Alleen directe familieleden zijn daarbij uitgenodigd. Dinsdag werd bekend dat de countryster op 80-jarige leeftijd is overleden. Een doodsoorzaak werd niet bekendgemaakt.

11 uur geleden
TMZ: Dolly Parton werd kort voor dood opgenomen in ziekenhuis

NASHVILLE (ANP) - Dolly Parton zou voor haar overlijden enkele dagen in het ziekenhuis hebben gelegen. Volgens TMZ werd ze vrijdag opgenomen in het Vanderbilt University Medical Center in Nashville vanwege "nier- en auto-immuunproblemen". Daar zou ze dinsdag zijn overleden, volgens het entertainmentblad.

11 uur geleden