Republikein die voor afzetting Trump stemde verliest primary ruim
WASHINGTON (ANP/RTR) - Russell Fry, een kandidaat die wordt gesteund door voormalig Amerikaans president Donald Trump, heeft het langzittende parlementslid Tom Rice ruim verslagen in Republikeinse voorverkiezingen voor een zetel in het Huis van Afgevaardigden namens een district in de staat South Carolina.
De winst van Fry wordt gezien als een grote overwinning voor Trump. Rice had immers gestemd voor de afzetting van Trump vanwege diens rol in de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. Vanaf dat moment was Rice een van de belangrijkste doelwitten van de voormalige president.
Fry neemt het in de tussentijdse verkiezingen van 8 november bij op tegen een nog onbekende Democratische kandidaat. De verwachting is dat hij de zetel namens het doorgaans Republikeinse district makkelijk wint.
Met de resultaten in de Republikeinse primary in het kustdistrict in South Carolina, waartoe ook Charleston behoort, zal Trump minder blij zijn geweest. Daar werd de door Trump gesteunde Katie Arrington verslagen door zittend parlementslid Nancy Mace. Die laatste haalde zich in 2021 de woede van Trump op de hals door voor de certificatie van de verkiezingswinst van Joe Biden te stemmen.
Mace, die gesteund wordt door voormalig VN-ambassadeur Nikki Haley, behoudt op 8 november vermoedelijk eenvoudig haar zetel: ook haar district stemt in de regel Republikeins.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
2 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
3 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
7 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
10 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
11 uur geleden