Republikein die voor afzetting Trump stemde verliest primary ruim
WASHINGTON (ANP/RTR) - Russell Fry, een kandidaat die wordt gesteund door voormalig Amerikaans president Donald Trump, heeft het langzittende parlementslid Tom Rice ruim verslagen in Republikeinse voorverkiezingen voor een zetel in het Huis van Afgevaardigden namens een district in de staat South Carolina.
De winst van Fry wordt gezien als een grote overwinning voor Trump. Rice had immers gestemd voor de afzetting van Trump vanwege diens rol in de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. Vanaf dat moment was Rice een van de belangrijkste doelwitten van de voormalige president.
Fry neemt het in de tussentijdse verkiezingen van 8 november bij op tegen een nog onbekende Democratische kandidaat. De verwachting is dat hij de zetel namens het doorgaans Republikeinse district makkelijk wint.
Met de resultaten in de Republikeinse primary in het kustdistrict in South Carolina, waartoe ook Charleston behoort, zal Trump minder blij zijn geweest. Daar werd de door Trump gesteunde Katie Arrington verslagen door zittend parlementslid Nancy Mace. Die laatste haalde zich in 2021 de woede van Trump op de hals door voor de certificatie van de verkiezingswinst van Joe Biden te stemmen.
Mace, die gesteund wordt door voormalig VN-ambassadeur Nikki Haley, behoudt op 8 november vermoedelijk eenvoudig haar zetel: ook haar district stemt in de regel Republikeins.
Meer uit Buitenland
LONDEN/PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne willen blijven beschermen tegen Rusland hebben bij de vierde herdenking van de Russische invasie van 2022 hun vastberadenheid nog eens onderstreept. Ze blijven erbij dat ze Oekraïne militaire en andere hulp blijven bieden en veiligheidsgaranties voor na een eventueel bestand, zeggen de drie grote Europese landen die de 'Coalitie van Bereidwilligen' aanvoeren.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije het EU-stemrecht ontnemen is een besluit dat de regeringsleiders van de EU moeten nemen, niet de Europese Commissie. Dat zei Eurocommissaris Michael McGrath (Rechtsstaat) na persvragen over de blokkades van Hongarije voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland. De Europese Commissie, het gros van de lidstaten en het Europees Parlement zijn daar laaiend over.
37 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zal zich "zeker" kandideren voor presidentsverkiezingen in zijn land als de oorlog tegen Rusland tegen die tijd nog aan de gang is. Dat zegt het staatshoofd in een interview met Tagesschau.
48 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie loven een beloning van 1 miljoen dollar uit voor informatie die leidt tot de terugkeer van de verdwenen moeder van Guthrie. Dat maakte de presentatrice bekend in een emotionele videoboodschap op Instagram.
50 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groep internationale hulporganisaties is naar het Israëlische Hooggerechtshof gestapt om een verbod op hun activiteiten in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever tegen te houden. Bij de indiening van het verzoekschrift waarschuwen de organisaties voor de "catastrofale gevolgen" die het verbod kan hebben voor burgers.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Het aantal mensen dat in het door geweld verscheurde Somalië te maken heeft met zeer ernstige voedselonzekerheid is volgens door de VN gesteunde waarnemers sinds begin vorig jaar verdubbeld tot bijna 6,5 miljoen. Somalië telt bijna 20 miljoen inwoners.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De ingrijpende zuiveringen in de top van het Chinese leger hebben het waarschijnlijk minder gevechtsklaar gemaakt, stelt een gerenommeerd onderzoeksinstituut. En de campagne, die onder meer China's hoogste twee militairen de kop kostte, is nog niet voorbij, denkt het Internationaal Instituut voor Strategische Studies (IISS).
2 uur geleden