Reproductiegetal coronavirus iets omhoog
BILTHOVEN (ANP) - Het coronavirus verspreidt zich iets sneller, en dat is te zien in het zogeheten reproductiegetal. Dat cijfer is vrijdag iets omhoog gegaan, van 0,9 naar 0,93. Zolang het cijfer onder de 1 zit daalt het aantal positieve tests, maar hoe dichter bij de 1, hoe langzamer die daling gaat.
Een reproductiegetal van 0,93 betekent dat honderd mensen die het coronavirus onder de leden hebben, gemiddeld 93 anderen besmetten. Zij steken op hun beurt 86 mensen aan, die het virus vervolgens overdragen aan zo'n 80 mensen. Bij elke stap wordt de groep nieuwe dragers iets kleiner, maar minder klein dan bij het oude getal van 0,9, want dan zouden er na een paar stappen 73 mensen besmet zijn geraakt. En dat verschil wordt aanzienlijk groter bij meer dan 10.000 positieve tests die er momenteel in een week tijd zijn.
Het reproductiegetal wordt elke dinsdag en vrijdag vastgesteld. Het gaat wel over de situatie van zo'n twee weken eerder. Nieuwere cijfers zijn namelijk nog niet betrouwbaar genoeg. Het cijfer van 0,93 van vrijdag beschrijft de situatie op 16 september.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag wordt zondagmiddag betoogd door patiënten, familieleden en verzorgers. Ze vragen aandacht voor de langdurige gevolgen van infectieziekten als Q-koorts, long covid, ME en de ziekte van Lyme. Ze willen erkenning, betere zorg en een goed beleid.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Plastisch chirurgen en cosmetische artsen blijven het oneens met elkaar over wie welke ingreep zou mogen uitvoeren, zoals ooglidcorrecties. De chirurgen vinden dat zij de cosmetische behandelingen moeten doen waarbij 'gesneden' moet worden. Erkende cosmetisch artsen voeren dit soort behandelingen nu ook zelf uit. Bemiddeling door het ministerie van Volksgezondheid om te komen tot eenduidige bekwaamheidseisen voor de cosmetische sector heeft twee jaar lang niets opgeleverd. Demissionair zorgminister Jan Anthonie Bruijn (VVD) gaat het Zorginstituut vragen de impasse te doorbreken.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Vele tientallen organisaties tekenen woensdag een zogenoemde Gezondheidsverklaring. Daarmee beloven ze zich in te zetten en plannen te maken voor "langer gezond leven voor iedereen in Nederland", zo melden ze.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid zou meer moeten doen om het risico te verlagen dat mensen dementie krijgen. Dat kan bijvoorbeeld door iets te doen tegen hoge bloeddruk, diabetes, roken en overgewicht. Volgens de Gezondheidsraad verhogen die namelijk het risico op dementie. Vooral een lagere bloeddruk verlaagt het risico, aldus de onderzoekers.
5 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Mensen uit lagere inkomensgroepen en met een lager opleidingsniveau hebben een slechter gebit, meldt het RIVM in de Monitor Mondgezondheid. Mensen uit deze groepen poetsen minder regelmatig hun tanden en maken minder gebruik van mondzorg.
5 dagen geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta heeft intern onderzoek naar de mentale gezondheidseffecten van Facebook en Instagram gestopt, nadat het "causaal" bewijs vond dat het gebruik van de socialemediaplatforms een negatieve impact had. Dat blijkt uit niet-gecensureerde stukken in een collectieve rechtszaak die door Amerikaanse schooldistricten is aangespannen tegen Meta en andere socialmediaplatforms.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland hebben vorig jaar 444 mensen te horen gekregen dat ze hiv hebben opgelopen. Dat is het virus dat aids kan veroorzaken. Het aantal nieuwe diagnoses daalde jarenlang, bijna twintig jaar geleden waren er zo'n 1200 nieuwe gevallen, maar die afname is in de afgelopen jaren tot stilstand gekomen.
1 week geleden