
Reorganisatie in top McLaren na mislukte seizoensstart Formule 1
WOKING (ANP) - Formule 1-renstal McLaren voert na een stroeve start van het seizoen een reorganisatie door in de technische top. Opvallendste wijziging is het vertrek van technisch directeur James Key. Hij was sinds 2019 werkzaam in die rol bij het Engelse raceteam, dat in de eerste twee grands prix (Bahrein en Saudi-Arabië) geen WK-punten wist te scoren.
McLaren heeft besloten drie mannen de technische leiding te geven, die rechtstreeks rapporteren aan teambaas Andrea Stella. Het zijn Peter Prodromou (aerodynamica), David Sanchez (autoconcept en prestaties) en Neil Houldey (engineering en ontwerp). Sanchez komt over van Ferrari. Hij begint pas op 1 januari 2024.
"Het is me al enige tijd duidelijk dat onze technische ontwikkeling niet snel genoeg gaat om onze ambitie, een terugkeer naar de top, waar te maken", zegt algemeen directeur Zak Brown. "Ik ben blij dat we nu de herstructurering kunnen doorvoeren die nodig is om het tij te keren."
McLaren eindigde vorig seizoen als vijfde bij de constructeurs, na de vierde plaats in 2021. De coureurs Oscar Piastri en Lando Norris staan na de eerste twee races van 2023 met 0 punten onderaan in de stand. De vijftiende plaats van de Australische nieuwkomer Piastri afgelopen zondag in Jeddah is het beste resultaat tot nog toe.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Russische tennisser Andrej Roeblev is in de tweede ronde van het masterstoernooi in Miami uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs. De nummer 9 van de wereld verloor in een uur en veertig minuten in twee sets: 7-5 6-4.
2 uur geledenAFJELL (ANP/AFP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft na de eindzege in het wereldbekerklassement over alle disciplines en de klassementen op de reuzenslalom en de super-G ook de wereldbeker op de afdaling gewonnen. De leidende positie van de 27-jarige Zwitser kwam niet meer in gevaar omdat de afdaling bij de wereldbekerfinale in Sun Valley werd afgelast.
6 uur geledenENGADIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker kreeg met haar eerste WK-medaille een jaar voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina de bevestiging dat ze op de goede weg is. De 29-jarige Zoetermeerse veroverde bij de WK in het Zwitserse Engadin op de parallelslalom brons. "Dit had ik echt niet verwacht", reageerde ze telefonisch tegen het ANP. "Omdat ik me dit seizoen vooral op de reuzenslalom richt."
7 uur geledenSANREMO (ANP) - Filippo Ganna reed in gezelschap van een koningskoppel de Poggio af in de finale van Milaan-Sanremo. Mathieu van der Poel bleek te sterk in de sprint, maar de Italiaan van Ineos Grenadiers sprintte voor de Sloveen Tadej Pogacar naar de tweede plaats in de wielerklassieker. "Die twee hebben mij enkele jaren van mijn leven gekost", sprak Ganna lachend voor de Italiaanse tv.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de koppositie in de Eredivisie overgenomen van Ajax door de Amsterdamse concurrent in een rechtstreeks duel te verslaan. In Eindhoven won de ploeg van trainer Roeland ten Berge met 3-1.
10 uur geledenSANREMO (ANP) - Veel had Tadej Pogacar in de finale van Milaan-Sanremo naar eigen zeggen niet verkeerd gedaan, vertelde de Sloveen in een flashinterview na afloop van de wielerklassieker. De Sloveen was er op de Poggio, de laatste klim voor de finish, niet in geslaagd Mathieu van der Poel achter te laten. Vijf kilometer verder won de Nederlander en werd Pogacar derde achter ook de Italiaan Filippo Ganna.
11 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - De Formule 1 herdenkt de overleden Ierse teambaas Eddie Jordan zondag vooraf aan de rijdersparade van de Grote Prijs van China. Voor de minuut stilte verzamelen zich alle teams op de baan onder het podium in Shanghai. Jordan overleed afgelopen donderdag op 76-jarige leeftijd aan kanker.
11 uur geleden