Reorganisatie in top McLaren na mislukte seizoensstart Formule 1
WOKING (ANP) - Formule 1-renstal McLaren voert na een stroeve start van het seizoen een reorganisatie door in de technische top. Opvallendste wijziging is het vertrek van technisch directeur James Key. Hij was sinds 2019 werkzaam in die rol bij het Engelse raceteam, dat in de eerste twee grands prix (Bahrein en Saudi-Arabië) geen WK-punten wist te scoren.
McLaren heeft besloten drie mannen de technische leiding te geven, die rechtstreeks rapporteren aan teambaas Andrea Stella. Het zijn Peter Prodromou (aerodynamica), David Sanchez (autoconcept en prestaties) en Neil Houldey (engineering en ontwerp). Sanchez komt over van Ferrari. Hij begint pas op 1 januari 2024.
"Het is me al enige tijd duidelijk dat onze technische ontwikkeling niet snel genoeg gaat om onze ambitie, een terugkeer naar de top, waar te maken", zegt algemeen directeur Zak Brown. "Ik ben blij dat we nu de herstructurering kunnen doorvoeren die nodig is om het tij te keren."
McLaren eindigde vorig seizoen als vijfde bij de constructeurs, na de vierde plaats in 2021. De coureurs Oscar Piastri en Lando Norris staan na de eerste twee races van 2023 met 0 punten onderaan in de stand. De vijftiende plaats van de Australische nieuwkomer Piastri afgelopen zondag in Jeddah is het beste resultaat tot nog toe.
Meer uit Sport
HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
2 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
1 dag geleden