Reorganisatie Hershey kan rekenen op goedkeuring beleggers
NEW YORK (ANP) - Chocolademaker Hershey hoorde donderdag bij de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een reorganisatie bij het Amerikaanse bedrijf en zetten het aandeel ruim 4 procent hoger. Andere bedrijven die donderdag flink aan waarde wonnen op de beurzen in New York waren entertainmentconcern Walt Disney en de Britse chipontwikkelaar Arm.
Bij Hershey gaan tot 900 banen verloren. Maar beleggers vinden het positief dat het bedrijf ingrijpt om de kosten te verminderen. Hershey, dat ook het merk Reese's voert, heeft last van de flink gestegen cacaoprijzen. Ook kopen veel mensen de laatste tijd minder chocola van het bedrijf, nu het leven over de gehele linie een stuk duurder is geworden.
Disney steeg 11,5 procent op de beurs, dankzij sterke resultaten in het afgelopen kwartaal. Disney boekte meer winst dan verwacht en verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar. Ook gaat het bedrijf voor 3 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en wordt het dividend met 50 procent verhoogd.
Licht positief
Arm kreeg er op zijn beurt bijna de helft aan beurswaarde bij. De Britse chipontwikkelaar, die in september vorig naar de Amerikaanse beurs werd gebracht, presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan alom werd verwacht. Ook denkt de onderneming, die de ontwerpen levert voor chips die in bijna alle smartphones en veel computers zitten, komende tijd flink te profiteren van de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
Het algehele beeld op de beurzen was licht positief. De Dow-Jonesindex won 0,1 procent tot 38.726,33 punten. De brede S&P 500-index kreeg er ook 0,1 procent bij, op 4997,91 punten, en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 15.793,71 punten.
Harley-Davidson
Harley-Davidson werd na het openen van de boeken dik 1 procent hoger gezet. Het bedrijf heeft vorig jaar minder motorfietsen verkocht onder druk van de gestegen rente, hoge inflatie en onzekere economie. Maar Harley-Davidson wist de lagere verkopen redelijk op te vangen met prijsverhogingen.
Beleggers reageerden verder nauwelijks op de aankondiging van Google om zijn chatbot Bard om te dopen tot Gemini. Tegelijk met die mededeling heeft Google ook een betaalde versie aangekondigd, waarbij mensen gebruik kunnen maken van extra krachtige kunstmatige intelligentie (AI). Daarmee gaat het bedrijf extra de concurrentie aan met de rivaliserende chatbot ChatGPT van OpenAI. Google-moederbedrijf Alphabet eindigde de beursdag met een plus van 0,3 procent.
Meer uit Financieel
ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
23 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
12 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
14 uur geleden