Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentree Van der Poel op WK gravel

Rentree Van der Poel op WK gravel

VINCENZA (ANP) - Mathieu van der Poel neemt zondag deel aan het wereldkampioenschap gravelrijden, dat in de Italiaanse regio Veneto wordt verreden. Het wordt Van der Poels eerste optreden sinds hij bij de WK wielrennen in Australiƫ de wegwedstrijd kort na de start verliet nadat hij een groot deel van de nacht ervoor op het politiebureau had doorgebracht.

Dat gebeurde nadat hij twee meisjes die zijn nachtrust verstoorden op de gang van het hotel, hardhandig had terechtgewezen, waarbij een van hen licht gewond was geraakt. De Nederlander van de ploeg Alpecin - Deceuninck moest zich voordat hij Australiƫ mocht verlaten voor de rechter verantwoorden en kreeg een boete van omgerekend 1000 euro wegens mishandeling. Terug in Brussel betuigde hij spijt.

In Veneto wordt zondag voor het eerst om een door de internationale wielrenunie UCI erkende wereldtitel in het gravelrijden gestreden. Het is een wielerdiscipline die steeds populairder wordt, met dank ook aan koersen als de Strade Bianche. Het WK wordt verreden over een parcours van een kleine 200 kilometer, waarvan ongeveer de helft over onverharde wegen voert. Onder anderen de Slowaak Peter Sagan, de Belg Greg Van Avermaet en de Deen Magnus Cort worden aan de start verwacht.

'Eerste gravelrace ooit voor me'

Van der Poel neemt op 14 oktober ook nog deel aan de Serenissima Gravel, eveneens een gravelrace in Italiƫ. Zijn ploeg meldt dat hij daar zijn zomerseizoen afsluit en dus niet meer op de weg uitkomt. Nog niet bekend is wanneer hij aan het veldritseizoen begint. "Het wordt de eerste gravelrace ooit voor me, maar volslagen onbekend met rijden op onverharde wegen ben ik niet", zegt Van der Poel in een verklaring van zijn ploeg. "Ik heb vandaag op de gravelfiets getraind. Het voelt als iets tussen wegwielrennen en veldrijden in."

Over zijn ambities voor zondag blijft Van der Poel voorzichtig. "Ik doe het in de eerste plaats voor de lol. En als ik me zondag goed voel, zal ik zeker proberen een zo goed mogelijk resultaat te behalen."

Meer uit Sport

Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

5 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

6 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

7 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

8 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

18 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

19 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

20 uur geleden