Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentree Van der Poel op WK gravel

Rentree Van der Poel op WK gravel

VINCENZA (ANP) - Mathieu van der Poel neemt zondag deel aan het wereldkampioenschap gravelrijden, dat in de Italiaanse regio Veneto wordt verreden. Het wordt Van der Poels eerste optreden sinds hij bij de WK wielrennen in Australië de wegwedstrijd kort na de start verliet nadat hij een groot deel van de nacht ervoor op het politiebureau had doorgebracht.

Dat gebeurde nadat hij twee meisjes die zijn nachtrust verstoorden op de gang van het hotel, hardhandig had terechtgewezen, waarbij een van hen licht gewond was geraakt. De Nederlander van de ploeg Alpecin - Deceuninck moest zich voordat hij Australië mocht verlaten voor de rechter verantwoorden en kreeg een boete van omgerekend 1000 euro wegens mishandeling. Terug in Brussel betuigde hij spijt.

In Veneto wordt zondag voor het eerst om een door de internationale wielrenunie UCI erkende wereldtitel in het gravelrijden gestreden. Het is een wielerdiscipline die steeds populairder wordt, met dank ook aan koersen als de Strade Bianche. Het WK wordt verreden over een parcours van een kleine 200 kilometer, waarvan ongeveer de helft over onverharde wegen voert. Onder anderen de Slowaak Peter Sagan, de Belg Greg Van Avermaet en de Deen Magnus Cort worden aan de start verwacht.

'Eerste gravelrace ooit voor me'

Van der Poel neemt op 14 oktober ook nog deel aan de Serenissima Gravel, eveneens een gravelrace in Italië. Zijn ploeg meldt dat hij daar zijn zomerseizoen afsluit en dus niet meer op de weg uitkomt. Nog niet bekend is wanneer hij aan het veldritseizoen begint. "Het wordt de eerste gravelrace ooit voor me, maar volslagen onbekend met rijden op onverharde wegen ben ik niet", zegt Van der Poel in een verklaring van zijn ploeg. "Ik heb vandaag op de gravelfiets getraind. Het voelt als iets tussen wegwielrennen en veldrijden in."

Over zijn ambities voor zondag blijft Van der Poel voorzichtig. "Ik doe het in de eerste plaats voor de lol. En als ik me zondag goed voel, zal ik zeker proberen een zo goed mogelijk resultaat te behalen."

Meer uit Sport

Steunpakket voor op doping betrapte tennissers

LONDEN (ANP) - Voor tennissers die betrokken zijn bij doping of matchfixing is een steunpakket ontwikkeld. Ze kunnen gratis juridische hulp krijgen, vertrouwelijke welzijnsbegeleiding of geld om in een geaccrediteerd laboratorium medicijnen of supplementen te testen op verboden middelen. Bedenker van het plan is ITIA, het onafhankelijke bureau dat strijdt tegen doping en matchfixing in het tennis.

13 uur geleden
Italiaanse bendeleden vast om poging tot corruptie Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - Twee broers van een beruchte Italiaanse bende hooligans, Lazio's "Irriducibili", zijn gearresteerd na een poging om illegaal overheidsopdrachten voor de Olympische Winterspelen van volgend jaar te verkrijgen. Dat melden Italiaanse aanklagers woensdag.

13 uur geleden
Wielrenster Brand (36) gaat nog een jaar door bij Lidl-Trek

WATERLOO (ANP) - Wielrenster Lucinda Brand gaat nog zeker een jaar door. De 36-jarige Nederlandse verlengt haar contract bij Lidl-Trek tot en met het seizoen 2026, meldt de ploeg in een persbericht.

14 uur geleden
Mercedes-baas Wolff mist 'persoonlijkheid' Horner in Formule 1

LOS ANGELES (ANP/DPA) - Mercedes-teambaas Toto Wolff vindt dat de Formule 1 iets is kwijtgeraakt sinds het vertrek van voormalig Red Bull-baas Christian Horner. "Hij wordt zeker gemist", vertelt Wolff in een interview aan Sports Bild.

17 uur geleden
Van Duijvenbode schakelt Van Gerwen uit in World Grand Prix

LEICESTER (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de World Grand Prix uitgeschakeld. De 36-jarige Brabander verloor van landgenoot Dirk van Duijvenbode met 2-0 in sets.

1 dag geleden
Recordwinnaar Porsche verdwijnt uit 24 Uur van Le Mans

STUTTGART (ANP) - Porsche heeft de autosportwereld opgeschrikt met de boodschap dat het vanaf 2026 niet meer meedoet in het WK endurance (WEC), oftewel het langeafstandsracen. Het betekent vrijwel zeker dat het Duitse sportwagenmerk niet meer te zien is in de eliteklasse (hypercar) van de 24 Uur van Le Mans. Porsche is recordhouder met negentien overwinningen in de klassieker. Dit jaar eindigde een Porsche als tweede.

1 dag geleden
Griekspoor verliest in Shanghai van nummer 204 van de wereld

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich op het masterstoernooi van Shanghai laten verrassen door qualifier Valentin Vacherot. De Nederlandse nummer 31 van de wereld verloor in de vierde ronde in drie sets van de nummer 204 van de wereld uit Monaco: 6-4 6-7 (1) 4-6. De late avondpartij duurde bijna tweeënhalf uur.

1 dag geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!