Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentree Van der Poel in veldrijden op 18 december in Rucphen

Rentree Van der Poel in veldrijden op 18 december in Rucphen

RUCPHEN (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel maakt op 18 december zijn rentree in het veldrijden. De wereldkampioen start dan in de cross om de wereldbeker in het Brabantse Rucphen. De dag daarna rijdt hij ook om de wereldbeker in het Belgische Namen, meldt koepelorganisatie Flanders Classics.

Het cyclocross-seizoen is al weken in volle gang, maar Van der Poel heeft zich nog niet laten zien in zijn favoriete discipline. De Brabander nam de tijd om bij te komen van een intensief seizoen op de weg en het mountainbiken. Zijn laatste koers was begin oktober de klassieker Parijs-Roubaix, waarin hij als derde eindigde.

Van der Poel legt de nadruk deze winter op de wereldbekerwedstrijden. De punten die hij in deze wedstrijden kan verdienen, zijn nodig om zich van een goede startpositie te verzekeren op het WK, dat eind januari in het Amerikaanse Fayetteville wordt verreden.

Zoals het er nu voorstaat, treft Van der Poel op 26 december voor het eerst zijn grote rivaal Wout van Aert in de wereldbekercross van Dendermonde. Ook de wereldbekers in Hulst (2 januari) en Hoogerheide (23 januari) staan op zijn winterprogramma, alsmede de crosses om de X2O Badkamers Trofee in Loenhout, Herentals en Hamme. In totaal rijdt de Nederlandse alleskunner tien veldritten in aanloop naar het WK.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

3 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

6 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

9 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

10 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

12 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

12 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

14 uur geleden