Rentree tennisser Wawrinka na twee operaties in een jaar
MARBELLA (ANP) - Tennisser Stan Wawrinka maakt na ruim een jaar afwezigheid zijn rentree. De 36-jarige Zwitser doet volgende week met een wildcard mee aan het challengertoernooi van Marbella, het Andalusiƫ Open. Wawrinka onderging afgelopen jaar twee operaties vanwege een voetblessure.
De drievoudig grandslamwinnaar speelde in maart vorig jaar voor het laatst op de ATP Tour. Wawrinka werd toen zowel in Rotterdam als Doha in de eerste ronde uitgeschakeld. De Zwitser had op dat moment al last van zijn linkervoet en liet zich uiteindelijk opereren. Enkele maanden later was nog een operatie nodig. De voormalig nummer 3 van de wereld is als gevolg van zijn fysieke problemen afgezakt naar de 232e plaats op de wereldranglijst.
Wawrinka won zestien ATP-titels, waaronder drie grandslamtoernooien: de Australian Open in 2014, Roland Garros in 2015 en een jaar later de US Open. De Zwitser pakte in 2008 op de Spelen van Beijing olympisch goud met landgenoot Roger Federer in het dubbelspel.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
8 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
10 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
11 uur geleden