Rentree omstreden Xhaka aanstaande bij Arsenal
LONDEN (ANP/RTR) - De rentree van de in ongenade geraakte voetballer Granit Xhaka bij Arsnenal is aanstaande. Mogelijk doet de Zwitserse middenvelder zaterdag alweer meer mee tegen Southampton. Dat zei coach Unai Emery in aanloop naar het duel in de Premier League.
"Ik heb een goed gesprek met hem gehad en ik wil graag dat hij weer gaat spelen, zodat hij iedereen ervan kan overtuigen dat zijn toekomst bij Arsenal ligt", aldus de Spaanse coach.
Xhaka staat sinds 27 oktober aan de kant na een veelbesproken wissel in de wedstrijd tegen Crystal Palace. De supporters floten hem uit, waarna hij boos zijn shirt uittrok en zich afreageerde op de fans. Emery nam hem de aanvoerdersband af en Xhaka wilde niet meer spelen voor de club.
Arsenal loopt niet soepel
"Het gaat nu beter. Hij wil graag weer spelen en de band met de supporters herstellen", zei Emery.
Arsenal draait niet heel soepel in de Premier League. De Londense wist de laatste vier competitiewedstrijden niet te winnen en staat zesde in de stand.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
10 minuten geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
10 minuten geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
41 minuten geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
5 uur geleden