Rentree LeBron James inspireert LA Lakers tot comeback
LOS ANGELES (ANP) - Topbasketballer LeBron James heeft een indrukwekkende rentree gemaakt in de NBA. De 37-jarige Amerikaan miste de laatste vijf wedstrijden vanwege een knieblessure, maar keerde tegen New York Knicks terug bij Los Angeles Lakers. Hij leidde zijn ploeg met een zogeheten triple-double (29 punten, 13 rebounds en 10 assists) naar een zwaarbevochten overwinning: 122-115.
De Lakers keken halverwege de wedstrijd tegen een achterstand van 15 punten aan, maar knokten zich vooral dankzij een sterk derde kwart terug. Een verlenging was nodig omdat de stand na de reguliere speeltijd in evenwicht was (111-111). In de extra 5 minuten trok de ploeg uit LA de winst naar zich toe.
"Een geweldige zege voor ons", zei James. "Het voelde goed om weer met de jongens op het veld te staan." De Lakers verloren negen van hun voorgaande dertien wedstrijden in de NBA en moeten de komende weken nog flink hun best doen om de play-offs te halen.
Phoenix Suns, de best presterende ploeg dit seizoen, herstelde zich van de nederlaag donderdag tegen Atlanta Hawks na elf zeges op rij. De Suns boekten in Washington tegen de Wizards hun 42e overwinning van het seizoen: 95-80.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
4 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
19 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
22 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
23 uur geleden