Rentree Eriksen zorgt voor kippenvel bij De Ligt
AMSTERDAM (ANP) - De rentree van Christian Eriksen in de Deense nationale ploeg maakte zaterdag veel los in de Johan Cruijff ArenA. Niet alleen bij de supporters op de tribune, maar ook bij de spelers op het veld.
"Ik kreeg wel kippenvel toen hij het veld inkwam", aldus Matthijs de Ligt, centrale verdediger van het Nederlands elftal, na de zege van 4-2. "Ik vond het soms ook even lastig er keihard in te gaan. Dat gevoel moet je natuurlijk uitzetten als voetballer, maar ja: je bent toch ook een beetje mens. We zijn allemaal erg blij dat hij weer terug is op dit niveau."
Eriksen, die in juni tijdens het EK-duel met Finland een hartstilstand kreeg, kwam halverwege in de ploeg en scoorde vrijwel direct. "Ik wilde hem eigenlijk later pas inbrengen, maar we moesten wat doen", zei de Deense bondscoach Kasper Hjulmand, die met zijn elftal halverwege tegen een achterstand van 3-1 aan keek. "Het was geweldig om te zien dat hij hier een warm welkom kreeg. Dat hij dan ook nog direct scoort. Het was een groot moment. Christian is terug."
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
14 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
15 uur geleden