Rentree Djokovic in Parijs na verloren finale US Open
PARIJS (ANP) - Tennisser Novak Djokovic maakt komende week in Parijs zijn rentree. De nummer 1 van de wereld heeft zich bij het masterstoernooi in de Franse hoofdstad ook ingeschreven voor het dubbelspel. De Serviër vormt daarin een duo met landgenoot Filip Krajinovic.
De 34-jarige Djokovic kwam bijna twee maanden geleden voor het laatst in actie, op de US Open. Hij verloor in New York de finale tegen de Rus Daniil Medvedev. Djokovic greep niet alleen naast zijn 21e grandslamtitel, waarmee hij alleen recordhouder had kunnen worden, maar hij liet ook de kans liggen om alle grandslamtoernooien in één jaar te winnen. De Serviër won dit seizoen wel de Australian Open, Roland Garros en Wimbledon.
"We zien Novak niet vaak in het dubbelspel, dus we zijn heel blij dat hij dat hij bij ons wel komt dubbelen", zei toernooidirecteur Guy Forget. "Hij wil voor Servië in de Daviscup spelen en daarom dubbelt hij hier met zijn landgenoot Krajinovic."
Djokovic won het masterstoernooi in Parijs al vijf keer. Hij heeft een 'bye' voor de eerste ronde en begint in de tweede ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Italiaan Fabio Fognini en Marton Fucsovics uit Hongarije.
Meer uit Sport
LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
22 uur geleden