Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentevrees zet techbedrijven onder druk op rood Damrak

Rentevrees zet techbedrijven onder druk op rood Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De rentevrees keerde dinsdag weer terug op de Amsterdamse beurs. Beleggers hielden de oplopende rentes op de obligatiemarkten nauwlettend in de gaten. Hogere rentetarieven zijn doorgaans slecht nieuws voor aandelen, vooral voor de sterk groeiende techbedrijven. Olie- en gasconcern Shell steeg wel dankzij hogere olieprijzen, die werden aangewakkerd door geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten.

Shell won 1,1 procent en behoorde daarmee tot de schaarse stijgers bij de hoofdfondsen. De prijzen voor ruwe aardolie bereikten het hoogste niveau sinds 2014 door de verwachting dat de vraag naar olie hard zal toenemen door het economisch herstel van de coronacrisis. Daarnaast hebben Jemenitische Houthi-rebellen vermoedelijk een drone-aanval uitgevoerd op olietankers in Abu Dhabi, waarbij drie doden vielen.

Een vat Brentolie werd 1,3 procent duurder op 87,61 dollar en Amerikaanse olie steeg 1,7 procent in prijs tot 85,32 dollar per vat. In Parijs steeg olieproducent TotalEnergies 1 procent en in Londen won BP ruim 1 procent.

UMG

De AEX-index op Beursplein 5 raakte rond het middaguur 1,4 procent kwijt op 770,38 punten. De MidKap daalde 1,1 procent tot 1073,94 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen zakten tot 1,2 procent.

Platenlabel Universal Music Group was de sterkste daler in de AEX, met een min van 4 procent. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onderaan met verliezen tot 2,8 procent. Fintechbedrijf Adyen en techinvesteerder Prosus verloren eveneens meer dan 2 procent. Telecomconcern KPN was een positieve uitschieter met een winst van 1,6 procent.

Unilever

Unilever (min 2,9 procent) zette de daling voort. Het levensmiddelenconcern zakte een dag eerder al bijna 7 procent doordat beleggers een mogelijke miljardenovername van de consumententak van GlaxoSmithKline (GSK) door Unilever niet zagen zitten.

In de MidKap daalde Arcadis 0,7 procent, ondanks een nieuwe opdracht. Gedurende vijf jaar gaat het ingenieurs- en adviesbureau twee Schotse elektriciteitsbedrijven helpen bij het geschikt maken van hun stroomnet voor hernieuwbare energie. Met de klus is omgerekend bijna 30 miljoen euro gemoeid.

Ebusco

Ook de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco kreeg een nieuwe opdracht. Het bedrijf levert tien bussen die in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg zullen rondrijden. Financiële details van de deal zijn niet bekend. Het aandeel verloor 0,8 procent.

De euro was 1,1390 dollar waard, tegenover 1,1420 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

9 minuten geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

5 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

5 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

6 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

6 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

6 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

6 uur geleden