Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentevrees zet techbedrijven onder druk op rood Damrak

Rentevrees zet techbedrijven onder druk op rood Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De rentevrees keerde dinsdag weer terug op de Amsterdamse beurs. Beleggers hielden de oplopende rentes op de obligatiemarkten nauwlettend in de gaten. Hogere rentetarieven zijn doorgaans slecht nieuws voor aandelen, vooral voor de sterk groeiende techbedrijven. Olie- en gasconcern Shell steeg wel dankzij hogere olieprijzen, die werden aangewakkerd door geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten.

Shell won 1,1 procent en behoorde daarmee tot de schaarse stijgers bij de hoofdfondsen. De prijzen voor ruwe aardolie bereikten het hoogste niveau sinds 2014 door de verwachting dat de vraag naar olie hard zal toenemen door het economisch herstel van de coronacrisis. Daarnaast hebben Jemenitische Houthi-rebellen vermoedelijk een drone-aanval uitgevoerd op olietankers in Abu Dhabi, waarbij drie doden vielen.

Een vat Brentolie werd 1,3 procent duurder op 87,61 dollar en Amerikaanse olie steeg 1,7 procent in prijs tot 85,32 dollar per vat. In Parijs steeg olieproducent TotalEnergies 1 procent en in Londen won BP ruim 1 procent.

UMG

De AEX-index op Beursplein 5 raakte rond het middaguur 1,4 procent kwijt op 770,38 punten. De MidKap daalde 1,1 procent tot 1073,94 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen zakten tot 1,2 procent.

Platenlabel Universal Music Group was de sterkste daler in de AEX, met een min van 4 procent. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onderaan met verliezen tot 2,8 procent. Fintechbedrijf Adyen en techinvesteerder Prosus verloren eveneens meer dan 2 procent. Telecomconcern KPN was een positieve uitschieter met een winst van 1,6 procent.

Unilever

Unilever (min 2,9 procent) zette de daling voort. Het levensmiddelenconcern zakte een dag eerder al bijna 7 procent doordat beleggers een mogelijke miljardenovername van de consumententak van GlaxoSmithKline (GSK) door Unilever niet zagen zitten.

In de MidKap daalde Arcadis 0,7 procent, ondanks een nieuwe opdracht. Gedurende vijf jaar gaat het ingenieurs- en adviesbureau twee Schotse elektriciteitsbedrijven helpen bij het geschikt maken van hun stroomnet voor hernieuwbare energie. Met de klus is omgerekend bijna 30 miljoen euro gemoeid.

Ebusco

Ook de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco kreeg een nieuwe opdracht. Het bedrijf levert tien bussen die in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg zullen rondrijden. Financiële details van de deal zijn niet bekend. Het aandeel verloor 0,8 procent.

De euro was 1,1390 dollar waard, tegenover 1,1420 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Groot protest in Bulgarije tegen invoering euro

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.

10 uur geleden
Zakenblad: families Aldi Nord en Aldi Süd praten over fusie

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.

12 uur geleden
Brussel betreurt staalheffingen Trump, staat klaar om te reageren

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.

13 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open: prijzen pomp mogelijk omlaag

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.

14 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt tweede maand op rij

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.

15 uur geleden
Bemande missies Mars slokken groot deel uitgekleed NASA-budget op

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump wil de private sector inschakelen om de weg te effenen voor bemande missies naar Mars. Daarvoor wordt veel geld vrijgemaakt in de uitgeklede begroting van ruimtevaartorganisatie NASA. Tientallen andere wetenschappelijke missies lijken daardoor juist niet door te gaan. Ook dreigen veel banen te verdwijnen bij NASA.

16 uur geleden
Trump mag van rechters niet doorgaan met massaontslag overheid

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan voorlopig niet doorgaan met plannen om tienduizenden federale banen te schrappen en veel overheidskantoren en -programma's te sluiten. Een Amerikaans hof van beroep heeft vrijdag geweigerd de regering toestemming te geven voor massale ontslagen van federale werknemers en een herstructurering van overheidsdiensten. Hiermee blijft een eerder vonnis van een lagere rechtbank van kracht dat deze ingrijpende overheidshervorming blokkeerde.

19 uur geleden