Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentevrees en Oekraïne zetten Wall Street overwegend lager

Rentevrees en Oekraïne zetten Wall Street overwegend lager

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag gemengd aan de week begonnen. Voor de breed samengestelde S&P 500 en techbeurs Nasdaq waren er opnieuw stevige verliezen, terwijl handelaren de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten hielden. Ook wachtten ze het rentebesluit van de Federal Reserve af, waarbij alom rekening wordt gehouden met een verhoging met 0,25 procentpunt.

De beurzen in New York begonnen nog hoopvol aan de dag. De voortzetting van de gesprekken tussen Rusland en Oekraïne over een staakt-het-vuren zorgde voor enig optimisme over een diplomatieke oplossing van de oorlog in Oekraïne.

Naast de ontwikkelingen rond Oekraïne kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve later deze week. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting woensdag voor het eerst in jaren de rente gaan verhogen om de hard oplopende inflatie af te remmen. Handelaren houden inmiddels rekening met tot zeven renteverhogingen dit jaar voor een totaal van 1,75 procentpunt.

Verlies

Die hoge verwachtingen zorgden voor verliezen bij techaandelen en andere groeiaandelen. Bij dat soort bedrijven houden beleggers rekening met hogere winsten in de toekomst, maar die bedragen worden relatief minder waard als de rente hoger is en geld dus op een risicoloze manier meer waard wordt. Techconcern Apple verloor 2,7 procent. Amazon daalde 2,5 procent en Facebook-moeder Meta Platforms werd 0,5 procent minder waard.

De Dow-Jonesindex sloot een fractie hoger op 32.945,24 punten. De brede S&P 500 ging 0,7 procent omlaag tot 4173,11 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 2 procent in tot 12.581,22 punten. Vanwege de ingang van de zomertijd in de Verenigde Staten sluiten de Amerikaanse beurzen de komende twee weken om 21.00 uur Nederlandse tijd. In Nederland gaat de zomertijd op zondag 27 maart in.

Aziatische beurshandel

Chinese techbedrijven met noteringen op Wall Street leverden ook in na de koersdruk in de sector tijdens de Aziatische beurshandel. De dreiging dat enkele Chinese bedrijven hun beursnotering in New York mogelijk verliezen en de lockdown in de Chinese miljoenenstad Shenzhen, het techcentrum van China, zorgden eerder al voor een verkoopgolf op de beurs in Hongkong. Webwinkelconcerns als Alibaba en JD.com zakten tot bijna 15 procent.

Een vat Amerikaanse olie kostte 6,9 procent minder op 101,85 dollar. Brentolie werd 6,1 procent goedkoper op 105,82 dollar per vat. De euro was 1,0950 dollar waard, tegen 1,0981 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

10 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

10 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

10 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

11 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

14 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

15 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

16 uur geleden