Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentevrees en Oekraïne zetten Wall Street overwegend lager

Rentevrees en Oekraïne zetten Wall Street overwegend lager

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag gemengd aan de week begonnen. Voor de breed samengestelde S&P 500 en techbeurs Nasdaq waren er opnieuw stevige verliezen, terwijl handelaren de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten hielden. Ook wachtten ze het rentebesluit van de Federal Reserve af, waarbij alom rekening wordt gehouden met een verhoging met 0,25 procentpunt.

De beurzen in New York begonnen nog hoopvol aan de dag. De voortzetting van de gesprekken tussen Rusland en Oekraïne over een staakt-het-vuren zorgde voor enig optimisme over een diplomatieke oplossing van de oorlog in Oekraïne.

Naast de ontwikkelingen rond Oekraïne kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve later deze week. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting woensdag voor het eerst in jaren de rente gaan verhogen om de hard oplopende inflatie af te remmen. Handelaren houden inmiddels rekening met tot zeven renteverhogingen dit jaar voor een totaal van 1,75 procentpunt.

Verlies

Die hoge verwachtingen zorgden voor verliezen bij techaandelen en andere groeiaandelen. Bij dat soort bedrijven houden beleggers rekening met hogere winsten in de toekomst, maar die bedragen worden relatief minder waard als de rente hoger is en geld dus op een risicoloze manier meer waard wordt. Techconcern Apple verloor 2,7 procent. Amazon daalde 2,5 procent en Facebook-moeder Meta Platforms werd 0,5 procent minder waard.

De Dow-Jonesindex sloot een fractie hoger op 32.945,24 punten. De brede S&P 500 ging 0,7 procent omlaag tot 4173,11 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 2 procent in tot 12.581,22 punten. Vanwege de ingang van de zomertijd in de Verenigde Staten sluiten de Amerikaanse beurzen de komende twee weken om 21.00 uur Nederlandse tijd. In Nederland gaat de zomertijd op zondag 27 maart in.

Aziatische beurshandel

Chinese techbedrijven met noteringen op Wall Street leverden ook in na de koersdruk in de sector tijdens de Aziatische beurshandel. De dreiging dat enkele Chinese bedrijven hun beursnotering in New York mogelijk verliezen en de lockdown in de Chinese miljoenenstad Shenzhen, het techcentrum van China, zorgden eerder al voor een verkoopgolf op de beurs in Hongkong. Webwinkelconcerns als Alibaba en JD.com zakten tot bijna 15 procent.

Een vat Amerikaanse olie kostte 6,9 procent minder op 101,85 dollar. Brentolie werd 6,1 procent goedkoper op 105,82 dollar per vat. De euro was 1,0950 dollar waard, tegen 1,0981 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen.

21 minuten geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

1 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

1 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

2 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

2 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

2 uur geleden