Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentevrees duwt Amsterdamse beurs hard omlaag

Rentevrees duwt Amsterdamse beurs hard omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag fors lager gesloten. Bijna alle bedrijven in de hoofdgraadmeter AEX eindigden met verlies, nu beleggers het nieuws verwerken dat de Amerikaanse centrale bank de rentes sneller dan verwacht zou kunnen verhogen. Dat maakt aandelen relatief minder aantrekkelijke beleggingen.

Uit de aantekeningen van de laatste vergadering van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve blijkt nu dat de rente al eerder in het jaar zou kunnen worden verhoogd als de inflatie hoog blijft en de economie blijft groeien. Ook zou de Fed schatkistpapier en gebundelde hypotheekleningen, die eerder juist werden opgekocht om de economie te steunen, weer willen verkopen om de balans te verlichten.

De AEX eindigde uiteindelijk 1,9 procent lager op 785,90 punten. Chemicaliëndistributeur IMCD en speciaalchemieconcern DSM stonden onderaan met verliezen van respectievelijk 7,5 en 5,8 procent. Ook chipbedrijven ASMI en Besi en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway incasseerden aanzienlijke verliezen. Alleen de bank ING, verzekeraar NN en winkelvastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield eindigden hoger, met winsten tot 1 procent.

Air France-KLM

De MidKap verloor 0,9 procent tot 1.089,15 punten. Air France-KLM verloor 2,2 procent. De Franse zakenkrant Les Echos schrijft op basis van ingewijden dat het luchtvaartconcern dit jaar 1 miljard tot 2 miljard euro nodig heeft om het kapitaal te verhogen en in totaal tot wel 6 miljard euro nodig heeft om de balans te versterken. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt zakten tot 1,6 procent.

Biotechnoloog Pharming was bij de kleinere fondsen een opvallende stijger. Het Leidse bedrijf heeft van Europese toezichthouders akkoord gekregen om onderzoek te doen naar een van zijn medicijnen in ontwikkeling bij kinderen. Beleggers reageerden verheugd en zetten het aandeel 6,7 procent hoger.

Carrefour

In Parijs steeg Carrefour bijna 6 procent. Het Franse supermarktconcern Auchan zou volgens mediaberichten opnieuw een poging willen doen om zijn concurrent Carrefour over te nemen. In oktober vorig jaar zag Auchan een eerste poging nog mislukken. Leasebedrijf ALD werd bijna 8 procent meer waard. Het Franse bedrijf wil zijn Nederlandse branchegenoot LeasePlan kopen voor 4,9 miljard euro.

De euro was 1,1303 dollar waard, tegen 1,1331 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent meer op 79,86 dollar. Brentolie werd 2 procent duurder op 82,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

10 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

15 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

17 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

18 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden