Rentehoop stuwt Wall Street, Boeing omlaag na nieuw onderzoek
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursgraadmeters gingen maandag voor de derde handelsdag op rij omhoog. Dat kwam door een groeiend vertrouwen onder beleggers dat de Federal Reserve de rente dit jaar gaat verlagen, wat over het algemeen gunstig is voor de beurskoersen.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent in de plus op 38.852,27 punten. De breder samengestelde S&P 500-index steeg 1 procent tot 5180,74 punten en techbeurs Nasdaq klom 1,2 procent tot 16.349,25 punten.
Vrijdag nam de hoop op een renteverlaging door de Amerikaanse centrale bank toe door een zwakker dan verwachte banengroei in de VS in april. Daar profiteerde de aandelenmarkten maandag opnieuw van. Ook kreeg de handel steun van een mededeling van Hamas dat de Palestijnse beweging een voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook van Egyptische en Qatarese bemiddelaars heeft geaccepteerd.
Vliegtuigfabrikant Boeing verloor 0,8 procent. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit kondigde een nieuw veiligheidsonderzoek aan naar de vliegtuigfabrikant. Het onderzoek heeft betrekking op inspecties van de 787 Dreamliner van het bedrijf en of medewerkers mogelijk hebben gesjoemeld met papierwerk. Volgens de toezichthouder gaf Boeing zelf aan dat het mogelijk niet alle vereiste inspecties heeft uitgevoerd als het gaat om hoe de vleugels van de 787 aan het vliegtuig worden bevestigd.
Paramount Global was een opvallende stijger met een ruim 3 procent hogere koers. De exclusieve onderhandelingen die de Hollywoodstudio voerde over een fusie met branchegenoot Skydance hebben geen deal opgeleverd. Voor Paramount is de weg daarmee vrij om andere biedingen te overwegen. Eerder werd al bekend dat Sony Pictures Entertainment samen met investeringsmaatschappij Apollo Global Management een bod heeft gedaan op Paramount.
Apple verloor 0,9 procent. Beleggers reageerden op de bekendmaking dat Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van Warren Buffett, een flink aantal aandelen Apple heeft verkocht in het eerste kwartaal. De stap zou kunnen wijzen op een ommekeer in de beleggingskeuzes van Buffett, die al jaren bekendstaat als een groot investeerder in de iPhone-maker. Vrijdag steeg Apple nog 6 procent dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht van het techconcern.
Tyson Foods, de grootste Amerikaanse vleesproducent en investeerder in de Brabantse insectenkweker Protix, kreeg een koersverlies voor de kiezen van bijna 6 procent. Dit had te maken met een tegenvallend kwartaalrapport.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS stelt zijn beursgang uit. Het bedrijf startte eind vorige maand het traject voor een notering op de beurzen in Parijs en Frankfurt. Maar KNDS meldt woensdag van plan te zijn het proces later pas te zullen hervatten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de toespraak van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve in Portugal. Het was de eerste keer dat Kevin Warsh als Fed-voorzitter buiten de Verenigde Staten in het openbaar sprak.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Streamingdienst Videoland heeft de sportrechten en programmering van Viaplay Nederland verworven. Dat heeft DPG Media, de eigenaar van Videoland, woensdag gemeld. De overname is onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Ondernemingsraad (OR). Met de uitbreiding van de portefeuille van Videoland is een bedrag van 142 miljoen euro gemoeid.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.
9 uur geledenSINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.
9 uur geleden