Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit Federal Reserve centraal op Damrak

Rentebesluit Federal Reserve centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt woensdag vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Het belangrijke besluit, dat pas na sluiting van de Europese markten bekend wordt gemaakt, houdt de beurzen al weken in de greep. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting de rente nu nog ongewijzigd laten, maar beleggers hopen op meer duidelijkheid over wanneer de Fed de rente zal gaan verhogen.

De Fed heeft al laten weten voor dit jaar meerdere renteverhogingen te voorzien om de hoge inflatie in het land aan te pakken. De centrale bank zal naar verwachting aangeven dat in maart kan worden begonnen met het opschroeven van de rente. Het vooruitzicht van hogere rentetarieven, die ongunstig zijn voor aandelen, zorgt al enige tijd voor onrust op de beurzen. In 2020 werd de rente scherp verlaagd om de economische schade door de coronapandemie in te perken. Dit leidde tot een fors herstel en nieuwe recordstanden op de aandelenmarkten.

Ook de onzekerheid over de situatie tussen Rusland en Oekraïne blijft boven de markten hangen. Westerse leiders hebben overlegd over nieuwe sancties tegen Rusland als het buurland Oekraïne binnenvalt. De Britse premier Boris Johnson zei dat de sancties "zwaarder dan ooit" zullen zijn en dat Rusland mogelijk zal worden uitgesloten van het internationale betalingssysteem SWIFT. Rusland verklaarde dat Europa in dat geval geen Russisch gas meer kan kopen omdat het land geen betalingen kan ontvangen.

Microsoft

De AEX-index in Amsterdam koerst af op een hoger begin van de belangrijke Fed-dag. Ook elders in Europa lijken de beurzen met winsten te openen. De aandelenmarkten in Azië lieten woensdag een gemengd beeld zien. In Tokio sloot de Nikkei 0,4 procent lager.

De techsector zal mogelijk bewegen op de sterke resultaten van Microsoft. Het Amerikaanse tech- en softwarebedrijf blijft profiteren van een toenemende vraag naar producten die werknemers nodig hebben om thuis te werken vanwege de pandemie en presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht.

Herstel

De Europese beurzen toonden dinsdag wat herstel na de zware koersverliezen een dag eerder. De AEX eindigde 0,2 procent hoger op 739,86 punten. Wall Street sloot lager na een wilde koersrit. De Dow-Jonesindex daalde 0,2 procent tot 34.297,73 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 2,3 procent.

De euro was 1,1304 dollar waard, tegen 1,1280 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 85,30 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 88,07 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ANWB naar rechter om aangekondigde staking bij Wegenwacht

DEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.

16 minuten geleden
Onderzoek: stikstofplannen kabinet leiden tot krimp veehouderij

WAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.

21 minuten geleden
ECB moet waakzaam blijven voor inflatieschokken, zegt Knot

DEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.

2 uur geleden
Brentolie kost weer minder dan 100 dollar per vat

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.

2 uur geleden
Ahold grote winnaar in AEX, groene energie in de plus na midterms

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.

3 uur geleden
BBC: Russische groepen claimen vriezerhack, experts sceptisch

LONDEN (ANP) - Twee Russische hackgroepen beweren te hebben samengewerkt aan de reeks hacks op diepvriezers die Europese supermarkten hebben getroffen, meldt de BBC. Noname057(16) en Z-Pentest Alliance eisten de verantwoordelijkheid op via berichtenservice Telegram, maar hun berichten zijn inmiddels verwijderd. Ook worden de beweringen met de nodige scepsis ontvangen door experts.

4 uur geleden
Positieve stemming op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.

5 uur geleden