Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit Federal Reserve centraal op beurzen

Rentebesluit Federal Reserve centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak staat woensdag vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal het rentetarief in de Verenigde Staten naar verwachting opnieuw verhogen met 0,75 procentpunt om de hoge inflatie te beteugelen. Er wordt echter ook gespeculeerd dat de Fed de rente misschien wel met een vol procentpunt zal verhogen. Het besluit wordt na sluiting van de Europese beurzen bekendgemaakt.

Beleggers vrezen dat de sterke renteverhogingen door de centrale banken een wereldwijde recessie zullen veroorzaken. De Europese beurzen stevenen dan ook af op een lagere opening. De AEX-index op Beursplein 5 lijkt ruim een half procent lager te beginnen aan de belangrijke Fed-dag. Ook is in Nederland het consumentenvertrouwen in september gezakt tot het laagste niveau, meldde het statistiekbureau CBS.

De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten woensdag flinke verliezen zien in navolging van de lagere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio eindigde 1,4 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,1 procent lager.

ForFarmers

Bij de bedrijven op het Damrak gaat de aandacht uit naar ForFarmers. Het veevoerbedrijf liet weten dat topman Chris Deen vanwege gezondheidsredenen voor langere tijd afwezig zal zijn. De taken van Deen worden tijdelijk overgenomen door financieel directeur Roeland Tjebbes en operationeel directeur Pieter Wolleswinkel. ForFarmers kondigde tevens aan op 17 november een herziene strategie bekend te maken als gevolg van de veranderde marktomstandigheden.

Investeerder HAL liet weten inmiddels ruim 98 procent van de aandelen Boskalis in handen te hebben na zijn overnamebod op de baggeraar. Dat is genoeg om Boskalis van de beurs te halen. Wanneer dat precies gebeurt, wordt nog bekendgemaakt. Om de resterende aandelen in handen te krijgen start HAL in het vierde kwartaal een zogeheten uitkoopprocedure.

Europese beurzen

In Frankfurt blijft Uniper in de belangstelling staan. De Duitse regering bevestigde woensdag het noodlijdende energiebedrijf te nationaliseren.

De Europese beurzen sloten dinsdag lager. De AEX daalde 0,6 procent tot 661,61 punten. Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 1,4 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 1 procent in de min op 30.706,23 punten. De brede S&P 500 daalde 1,1 procent en techgraadmeter Nasdaq verloor 1 procent.

De euro was 0,9936 dollar waard, tegen 0,9986 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 84,15 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 90,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Thuisbezorgd en Uber Eats stoppen met verborgen kosten

DEN HAAG (ANP) - Maaltijdbezorgdiensten Thuisbezorgd.nl en Uber Eats informeren klanten vanaf nu duidelijk over de verplichte extra kosten die bij een bestelling komen. Dat doen de platforms na "goede constructieve" gesprekken met de Consumentenbond. Miljoenen mensen krijgen ter compensatie een kortingsvoucher van de maaltijdbezorgdiensten.

12 minuten geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

23 minuten geleden
Australië spant rechtszaak aan tegen Facebook en TikTok

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische regering is van plan een rechtszaak aan te spannen tegen Facebook, TikTok en andere grote socialmediaplatforms. Volgens de Australische minister van Communicatie Anika Wells zouden deze bedrijven zich niet houden aan het landelijke verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar.

31 minuten geleden
VS steunen boeren in oogsttijd met 8 miljard om hoge dieselprijs

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering trekt 8 miljard dollar uit om boeren in het oogstseizoen te helpen met de hoge dieselprijs. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Landbouw aangekondigd na een speech van president Donald Trump waarin hij zei boeren financieel te zullen steunen. Met dat steunpakket wil Trump stemmen van boeren voor de Republikeinen binnenhalen bij de komende tussentijdse verkiezingen.

34 minuten geleden
Nederlandse bedrijven investeerden meer in augustus

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in augustus opnieuw toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 1,8 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De stijging volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,2 procent in juli. In juni stegen de investeringen nog met 2,9 procent.

1 uur geleden
CBS: opgroeien in bijstand vergroot kans op uitkering later

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die tijdens hun tienerjaren opgroeien in een huishouden waarbij een bijstandsuitkering deel uitmaakt van de inkomsten, hebben op latere leeftijd vaker zelf ook een uitkering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van data uit 2024. Daarnaast bezitten zij minder vaak een hbo- of wo-diploma.

1 uur geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

2 uur geleden