Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit Fed centraal in wederom spannende beursweek

Rentebesluit Fed centraal in wederom spannende beursweek

DEN HAAG (ANP) - Beurzen wereldwijd kijken deze week met spanning uit naar de beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. Daarna wordt bekendgemaakt in hoeverre de rente opnieuw wordt verhoogd. Het is voor beleggers nog allerminst zeker met welke stap dit gebeurt, na de onrust in de bankensector van de afgelopen weken. Ook is het de vraag in hoeverre de rust op de aandelenbeurzen deze week terugkeert.

Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank de rente minder sterk zal verhogen om zo de kalmte in de financiële sector te bewaren. Daar ontstond afgelopen week onrust na het omvallen van de Silicon Valley Bank (SVB) en de Signature Bank. Die banken waren onder meer in de problemen gekomen doordat de rente in de VS de laatste tijd hard is opgelopen. Centrale banken verhogen de rentes om de inflatie te beteugelen.

Fed-voorzitter Jerome Powell heeft eerder al aangegeven dat de strijd tegen de hoge inflatie nog niet gestreden is. Daarbij zou hij bereid zijn de rente sneller te verhogen als dat nodig is. Maar veel kenners houden rekening met een kleine verhoging van een kwart procentpunt. Zakenbank Goldman Sachs meldde vorige week te verwachten dat de Fed helemaal zal afzien van een verhoging. De centrale bank zou daarmee wel een signaal afgeven dat de problemen in de bankensector een groter gevaar vormen voor de economie dan de hoge inflatie.

Credit Suisse

Op de Europese beurzen wordt de situatie bij het Zwitserse Credit Suisse nauwlettend in de gaten gehouden. Die bank kwam in de problemen door het omvallen van verschillende regionale banken in de VS. Achter de schermen werd zaterdag en zondag gepraat over een overname. De grootste bank van Zwitserland UBS, die wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, lijkt de grootste kanshebber. De Zwitserse regering wil de deal snel rond hebben, om zo de rust op de aandelenbeurzen terug te laten keren.

Naast het rentebesluit van de Fed, maken donderdag de Bank of England en de Turkse centrale bank bekend in hoeverre zij hun rente aanpassen. Verder krijgen beleggers een trits aan macro-economische cijfers te verwerken, waaronder de steunaanvragen in de VS en het consumentenvertrouwen voor Nederland en de Europese Unie. Slechts enkele bedrijven publiceren deze week cijfers, waaronder sportmerk Nike, internet- en gamebedrijf Tencent en het Duitse energiebedrijf RWE.

ABN AMRO wordt aan de beurs in Amsterdam vanaf maandag weer verhandeld in de AEX, de index van de 25 grootste fondsen op het Damrak. Twee jaar geleden degradeerde de bank nog uit die graadmeter. Ook verzekeraar ASR keert terug in de lijst, waarvan beursuitbater Euronext om de zoveel tijd de samenstelling herziet.

Meer uit Financieel

Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

16 minuten geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

1 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

2 uur geleden
Meer bezoekers voor MOTORbeurs in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De MOTORbeurs in Utrecht heeft dit jaar 97.000 bezoekers getrokken. Dat is 7 procent meer dan vorig jaar, laat de organisatie na het evenement weten.

2 uur geleden
Chipmaker AMD fors hoger op Wall Street na megadeal met Meta

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een megadeal van de chipmaker met Meta Platforms. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram koopt voor miljarden dollars aan AMD-chips en computers die zijn ontworpen voor kunstmatige intelligentie (AI). Als onderdeel van de overeenkomst ontvangt Meta ook het recht om in stappen 160 miljoen AMD-aandelen te kopen. Het aandeel AMD steeg 7 procent.

3 uur geleden
VNO-NCW en MKB-Nederland: schulden te vaak kwijtgescholden

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland constateren dat mensen steeds vaker niets van hun schulden hoeven terug te betalen. Daar zijn ondernemers "de dupe van", stellen de ondernemersorganisaties. Ze waarschuwen de Tweede Kamer dat dit de nieuwe norm dreigt te worden. Brancheorganisatie voor schuldhulpverlening NVVK is verbaasd over de oproep.

3 uur geleden