Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit Fed centraal in wederom spannende beursweek

Rentebesluit Fed centraal in wederom spannende beursweek

DEN HAAG (ANP) - Beurzen wereldwijd kijken deze week met spanning uit naar de beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. Daarna wordt bekendgemaakt in hoeverre de rente opnieuw wordt verhoogd. Het is voor beleggers nog allerminst zeker met welke stap dit gebeurt, na de onrust in de bankensector van de afgelopen weken. Ook is het de vraag in hoeverre de rust op de aandelenbeurzen deze week terugkeert.

Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank de rente minder sterk zal verhogen om zo de kalmte in de financiële sector te bewaren. Daar ontstond afgelopen week onrust na het omvallen van de Silicon Valley Bank (SVB) en de Signature Bank. Die banken waren onder meer in de problemen gekomen doordat de rente in de VS de laatste tijd hard is opgelopen. Centrale banken verhogen de rentes om de inflatie te beteugelen.

Fed-voorzitter Jerome Powell heeft eerder al aangegeven dat de strijd tegen de hoge inflatie nog niet gestreden is. Daarbij zou hij bereid zijn de rente sneller te verhogen als dat nodig is. Maar veel kenners houden rekening met een kleine verhoging van een kwart procentpunt. Zakenbank Goldman Sachs meldde vorige week te verwachten dat de Fed helemaal zal afzien van een verhoging. De centrale bank zou daarmee wel een signaal afgeven dat de problemen in de bankensector een groter gevaar vormen voor de economie dan de hoge inflatie.

Credit Suisse

Op de Europese beurzen wordt de situatie bij het Zwitserse Credit Suisse nauwlettend in de gaten gehouden. Die bank kwam in de problemen door het omvallen van verschillende regionale banken in de VS. Achter de schermen werd zaterdag en zondag gepraat over een overname. De grootste bank van Zwitserland UBS, die wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, lijkt de grootste kanshebber. De Zwitserse regering wil de deal snel rond hebben, om zo de rust op de aandelenbeurzen terug te laten keren.

Naast het rentebesluit van de Fed, maken donderdag de Bank of England en de Turkse centrale bank bekend in hoeverre zij hun rente aanpassen. Verder krijgen beleggers een trits aan macro-economische cijfers te verwerken, waaronder de steunaanvragen in de VS en het consumentenvertrouwen voor Nederland en de Europese Unie. Slechts enkele bedrijven publiceren deze week cijfers, waaronder sportmerk Nike, internet- en gamebedrijf Tencent en het Duitse energiebedrijf RWE.

ABN AMRO

ABN AMRO wordt aan de beurs in Amsterdam vanaf maandag weer verhandeld in de AEX, de index van de 25 grootste fondsen op het Damrak. Twee jaar geleden degradeerde de bank nog uit die graadmeter. Ook verzekeraar ASR keert terug in de lijst, waarvan beursuitbater Euronext om de zoveel tijd de samenstelling herziet.

Meer uit Financieel

Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

2 uur geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

4 uur geleden
NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

6 uur geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

7 uur geleden
Elon Musk is bijna helft van zijn vermogen kwijt sinds piek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.

8 uur geleden
Nederlandse luchtvaartindustrie gaat JSF-drone ontwikkelen

FARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.

9 uur geleden
Apple verliest fors aan beurswaarde, Amazon juist hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.

19 uur geleden