Rentebesluit Fed beheerst handelsdag Amerikaanse beurzen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag kalm aan de handelsdag begonnen. Beleggers houden hun kruit droog in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Fed meer duidelijkheid geeft over de start en tempo van de afbouw van het corona-opkoopprogramma. Verder verwerken handelaren de cijfers van salarisverwerker ADP over de ontwikkeling van de Amerikaanse arbeidsmarkt. Voor bedrijfsnieuws staan onder meer gamesbedrijf Activision Blizzard en taxi-app Lyft in de belangstelling.
De Fed koopt nu nog maandelijks voor 120 miljard dollar, omgerekend ruim 103 miljard euro, aan obligaties op om de economie te stimuleren. Doordat de Amerikaanse economie sterk herstelt van de coronacrisis heeft de centrale bank al aangegeven het opkoopprogramma te willen afbouwen. Het rentetarief blijft vrijwel zeker onveranderd, maar beleggers zullen met name letten op wat Fed-voorzitter Jerome Powell te zeggen heeft over toekomstige rentestappen. Ook gaat de aandacht uit naar zijn opmerkingen over de oplopende inflatie in de Verenigde Staten.
Volgens ADP kwamen er in oktober 571.000 banen bij in de VS. Dat is aanzienlijk meer dan de door economen verwachte 400.000 banen. In september viel de aanwas van banen nog tegen. Vooral in de dienstensector vonden veel Amerikanen werk. Die sector profiteerde de afgelopen maanden van de versoepeling van coronamaatregelen, maar met name horecazaken hebben veel moeite om personeel te vinden.
De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten handel 0,1 procent lager op 36.004 punten. De breed samengestelde S&P 500 begon ook in de min. Met een verlies van eveneens 0,1 procent stond die beursindex op 4625 punten. Techbeurs Nasdaq ging 0,2 procent omlaag, tot 15.618 punten.
Activation Blizzard
Activision Blizzard draaide in het derde kwartaal beter dan verwacht met een iets hogere omzet en winst dan een jaar eerder. Daarmee lijken de schandalen die het bedrijf achtervolgen vooralsnog geen vat te hebben op de resultaten van het bedrijf. De verwachting van het bedrijf voor heel het jaar en de uitgestelde release van twee spellen vielen bij beleggers echter slecht en het aandeel daalde haast 15 procent.
Lyft werd zo'n 12 procent hoger gezet. De taxi-app zag de omzet uit ritjes met haast driekwart toenemen. Winkelketen Bed Bath & Beyond maakte een koerssprong van bijna 37 procent na het bekendmaken van een samenwerking met Kroger. Die Amerikaanse supermarktketen steeg 3,7 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke plussen de handelsdag uitgegaan. Bij beleggers werd de hoop aangewakkerd op een spoedig einde aan de Iranoorlog, nadat de Amerikaanse president Donald Trump geplande aanvallen op Iran afblies en zinspeelde op een akkoord.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran gaat alle bedrijven van Elon Musk in het Midden-Oosten, waaronder de internetdienst Starlink van SpaceX, als militaire doelwitten beschouwen. Dat melden Amerikaanse media CNBC en Forbes op basis van het Iraanse staatspersbureau Fars.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt het Amerikaanse factureringsplatform Orb voor 335 miljoen dollar, omgerekend ruim 290 miljoen euro. Volgens het Amsterdamse fintechbedrijf vullen betalingen en facturering elkaar logisch aan, maar opereren deze systemen nog los van elkaar. Door ze samen te voegen, levert dat volgens Adyen voordelen op.
58 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdagavond gedaald, nadat de Amerikaanse president Donald Trump bekendmaakte dat hij een dreigende militaire escalatie tegen Iran had afgeblazen. Trump staakt de aangekondigde aanvallen om vorderingen in de gesprekken met Iran, stelt hij in een bericht op Truth Social.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - BlackRock heeft een order geplaatst om voor minstens 5 miljard dollar aan SpaceX-aandelen te kopen. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal. Andere vermogensbeheerders hebben vergelijkbare grote orders ingediend, volgens de krant.
3 uur geledenDÜSSELDORF/BREMEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall gaat een samenwerkingsverband aan met het Duitse satellietbedrijf OHB om communicatiediensten te leveren aan het Duitse leger. Het satellietproject genaamd OHB Rheinmetall Space Networks moet systemen verzorgen om soldaten, voertuigen, drones en andere apparatuur van de Bundeswehr met elkaar te verbinden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag op de hoogste stand ooit gesloten, onder aanvoering van de chipbedrijven. Besi, ASMI en ASML wonnen tot 7,4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.
4 uur geleden