Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit ECB speerpunt van komende beursweek

Rentebesluit ECB speerpunt van komende beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De komende beursweek staat vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. Op de agenda prijken amper nog in het oog springende bedrijfsresultaten, omdat het kwartaalcijferseizoen ten einde is. Wel blijft de aandacht natuurlijk onverminderd bij de ontwikkelingen rond corona en de geleidelijke heropening van economieën.

De kritiek op het coronasteunpakket van de ECB zwelt steeds meer aan. De vraag is of de centrale bank het al aandurft om steunpakketten af te bouwen. ECB-voorzitter Christine Lagarde zei onlangs dat onzekerheden vooralsnog blijven en niet alle lidstaten even snel en krachtig zullen opkrabbelen. Ze waarschuwde ook dat de pandemie sociale en economische littekens zal achterlaten. De stijgende inflatie in de eurozone zal volgens haar van tijdelijke aard zijn en zal volgend jaar afnemen.

Een hogere inflatie is belangrijk voor een goede prijsstabiliteit en maakt het mogelijk dat de ECB op een gegeven moment de rentes weer wat kan verhogen. Volgens Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) zouden daarmee ook een aantal vervelende neveneffecten van de lage rentes op de economie weggenomen kunnen worden.

G7-akkoord

Ook gaat de aandacht uit naar het historische akkoord dat de landen van de G7 dit weekend sloten met betrekking tot de vennootschapsbelasting. Daarmee krijgen Europese landen meer rechten om bijvoorbeeld Amerikaanse techondernemingen als Facebook en Amazon te belasten. Het akkoord legt ook een bodem onder de vennootschapsbelasting wereldwijd.

De komende weken moet nog wel over veel technische details worden beslist, signaleerde de G7 eerder al. Voor het weekend werd al een doorbraak bereikt over de vraag hoe de opbrengst van het belasten van techbedrijven moet worden verdeeld.

Cijfers industrie

Beleggers verwerken de komende week ook cijfers over de industriële productie in verschillende landen als Duitsland, Frankrijk, Nederland en het Verenigd Koninkrijk. Van de industrie is al bekend dat de sector op volle toeren draait. Daarbij zitten tekorten aan onderdelen als chips, maar ook andere materialen het productieproces in de weg.

China maakte op zijn beurt bekend bedrijven in de toekomst verplicht te stellen informatie over klimaat en uitstoot openbaar te maken. Het land heeft hiermee al getest bij enkele commerciële banken en een aantal beursgenoteerde bedrijven, maar wil die verplichting verder uitrollen.

Meer uit Financieel

Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

38 minuten geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

41 minuten geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

1 uur geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

1 uur geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

1 uur geleden
Topman Air France-KLM: vluchten gaan door ondanks brandstofzorgen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.

2 uur geleden
Hoger loon voor buschauffeurs Utrecht bij extra werken om tekort

UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.

2 uur geleden