Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit ECB speerpunt van komende beursweek

Rentebesluit ECB speerpunt van komende beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De komende beursweek staat vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. Op de agenda prijken amper nog in het oog springende bedrijfsresultaten, omdat het kwartaalcijferseizoen ten einde is. Wel blijft de aandacht natuurlijk onverminderd bij de ontwikkelingen rond corona en de geleidelijke heropening van economieën.

De kritiek op het coronasteunpakket van de ECB zwelt steeds meer aan. De vraag is of de centrale bank het al aandurft om steunpakketten af te bouwen. ECB-voorzitter Christine Lagarde zei onlangs dat onzekerheden vooralsnog blijven en niet alle lidstaten even snel en krachtig zullen opkrabbelen. Ze waarschuwde ook dat de pandemie sociale en economische littekens zal achterlaten. De stijgende inflatie in de eurozone zal volgens haar van tijdelijke aard zijn en zal volgend jaar afnemen.

Een hogere inflatie is belangrijk voor een goede prijsstabiliteit en maakt het mogelijk dat de ECB op een gegeven moment de rentes weer wat kan verhogen. Volgens Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) zouden daarmee ook een aantal vervelende neveneffecten van de lage rentes op de economie weggenomen kunnen worden.

G7-akkoord

Ook gaat de aandacht uit naar het historische akkoord dat de landen van de G7 dit weekend sloten met betrekking tot de vennootschapsbelasting. Daarmee krijgen Europese landen meer rechten om bijvoorbeeld Amerikaanse techondernemingen als Facebook en Amazon te belasten. Het akkoord legt ook een bodem onder de vennootschapsbelasting wereldwijd.

De komende weken moet nog wel over veel technische details worden beslist, signaleerde de G7 eerder al. Voor het weekend werd al een doorbraak bereikt over de vraag hoe de opbrengst van het belasten van techbedrijven moet worden verdeeld.

Cijfers industrie

Beleggers verwerken de komende week ook cijfers over de industriële productie in verschillende landen als Duitsland, Frankrijk, Nederland en het Verenigd Koninkrijk. Van de industrie is al bekend dat de sector op volle toeren draait. Daarbij zitten tekorten aan onderdelen als chips, maar ook andere materialen het productieproces in de weg.

China maakte op zijn beurt bekend bedrijven in de toekomst verplicht te stellen informatie over klimaat en uitstoot openbaar te maken. Het land heeft hiermee al getest bij enkele commerciële banken en een aantal beursgenoteerde bedrijven, maar wil die verplichting verder uitrollen.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street door olieprijzen en daling chipsector

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.

6 uur geleden
Rodríguez: flinke groei voor economie Venezuela na aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.

7 uur geleden
Brussel: kunnen niet 'hele tijd' uitzondering op begroting maken

LUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.

8 uur geleden
Teler medicinale cannabis Bedrocan failliet verklaard

VEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.

10 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Riyad na aanval

KEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.

11 uur geleden
Shell koploper in AEX door sterke stijging olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.

11 uur geleden
KLM schrapt vluchten doordat meer vliegtuigen langs de kant staan

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.

12 uur geleden