Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit ECB en steun Credit Suisse centraal op Damrak

Rentebesluit ECB en steun Credit Suisse centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag opnieuw uit naar de bankensector. Woensdag gingen de banken en verzekeraars hard omlaag door de zorgen over de geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse, die bijna een kwart van zijn beurswaarde zag verdampen. De Zwitserse centrale bank heeft inmiddels beloofd de op een na grootste kredietverstrekker van het land te steunen en Credit Suisse kondigde vannacht aan 50 miljard Zwitserse frank (dik 50 miljard euro) te lenen van de centrale bank om zijn financiële positie te versterken.

De steun aan Credit Suisse zal naar verwachting voor opluchting zorgen op de Europese beurzen, waarbij vooral de banken flink lijken te herstellen van de verkoopgolf een dag eerder. Alle aandacht gaat nu uit naar de reactie van de Europese Centrale Bank (ECB) op de recente onrust in de bankensector.

De ECB komt later op de dag met het rentebesluit. Algemeen werd verwacht dat de centrale bank de rente in de eurozone opnieuw met een half procentpunt zou gaan verhogen om de hardnekkige inflatie te bestrijden. Door de onrust in de bankensector zal de ECB mogelijk besluiten tot een kleinere rentestap van een kwart procentpunt. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd naar het commentaar van ECB-president Christine Lagarde op de huidige onrust in de bankensector en de mogelijke gevolgen daarvan op de toekomstige rentestappen.

Openingswinst AEX

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op openingswinst van 1,5 procent, na de koersval van 2,9 procent een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen lijken te herstellen van de zware verliezen op woensdag. De Aziatische aandelenmarkten gingen donderdag wel omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde 0,8 procent in de min door koersverliezen bij de Japanse banken. De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds 1,8 procent kwijt.

Op het Damrak kwam Pharming nog met cijfers. De biotechnoloog, die zijn geld had staan bij de omgevallen Silicon Valley Bank, zag de omzet en het bedrijfsresultaat afgelopen jaar stijgen. De nettowinst daalde wel met 14 procent. Het bedrijf bevestigde daarnaast weer volledige toegang te hebben tot zijn banktegoeden.

Bouwbedrijf BAM

Ook de bouwbedrijven BAM en Heijmans staan in de belangstelling na de overwinning van de BoerBurgerBeweging (BBB) bij de Provinciale Statenverkiezingen. De BBB verzet zich sterk tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Het is dan ook de vraag of het de regering lukt de plannen door te voeren.

De euro was 1,0606 dollar waard, tegen 1,0580 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden op na de forse dalingen op woensdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 68,07 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 74,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

5 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

6 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

7 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

7 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

8 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

10 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

10 uur geleden