Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit ECB en steun Credit Suisse centraal op Damrak

Rentebesluit ECB en steun Credit Suisse centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag opnieuw uit naar de bankensector. Woensdag gingen de banken en verzekeraars hard omlaag door de zorgen over de geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse, die bijna een kwart van zijn beurswaarde zag verdampen. De Zwitserse centrale bank heeft inmiddels beloofd de op een na grootste kredietverstrekker van het land te steunen en Credit Suisse kondigde vannacht aan 50 miljard Zwitserse frank (dik 50 miljard euro) te lenen van de centrale bank om zijn financiƫle positie te versterken.

De steun aan Credit Suisse zal naar verwachting voor opluchting zorgen op de Europese beurzen, waarbij vooral de banken flink lijken te herstellen van de verkoopgolf een dag eerder. Alle aandacht gaat nu uit naar de reactie van de Europese Centrale Bank (ECB) op de recente onrust in de bankensector.

De ECB komt later op de dag met het rentebesluit. Algemeen werd verwacht dat de centrale bank de rente in de eurozone opnieuw met een half procentpunt zou gaan verhogen om de hardnekkige inflatie te bestrijden. Door de onrust in de bankensector zal de ECB mogelijk besluiten tot een kleinere rentestap van een kwart procentpunt. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd naar het commentaar van ECB-president Christine Lagarde op de huidige onrust in de bankensector en de mogelijke gevolgen daarvan op de toekomstige rentestappen.

Openingswinst AEX

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op openingswinst van 1,5 procent, na de koersval van 2,9 procent een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen lijken te herstellen van de zware verliezen op woensdag. De Aziatische aandelenmarkten gingen donderdag wel omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde 0,8 procent in de min door koersverliezen bij de Japanse banken. De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds 1,8 procent kwijt.

Op het Damrak kwam Pharming nog met cijfers. De biotechnoloog, die zijn geld had staan bij de omgevallen Silicon Valley Bank, zag de omzet en het bedrijfsresultaat afgelopen jaar stijgen. De nettowinst daalde wel met 14 procent. Het bedrijf bevestigde daarnaast weer volledige toegang te hebben tot zijn banktegoeden.

Bouwbedrijf BAM

Ook de bouwbedrijven BAM en Heijmans staan in de belangstelling na de overwinning van de BoerBurgerBeweging (BBB) bij de Provinciale Statenverkiezingen. De BBB verzet zich sterk tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Het is dan ook de vraag of het de regering lukt de plannen door te voeren.

De euro was 1,0606 dollar waard, tegen 1,0580 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden op na de forse dalingen op woensdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 68,07 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 74,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Broadcom onderuit na resultaten, Dow-Jonesindex vestigt record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.

16 minuten geleden
Euroclear krijgt toegang tot berucht AI-model Mythos

BRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.

50 minuten geleden
HSBC verdacht van hulp bij verduistering door centralebankbaas

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.

2 uur geleden
Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

3 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

4 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

5 uur geleden
Bitcoin daalt voor vijfde dag op rij na verkoop 32 bitcoins

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

6 uur geleden