Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit ECB en resultaten Besi centraal op Beursplein 5

Rentebesluit ECB en resultaten Besi centraal op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank. De rente in het eurogebied zal naar verwachting voor het eerst sinds 2011 worden verhoogd. De grote vraag is met hoeveel de rente zal worden opgeschroefd. Blijft de ECB bij de eerder aangekondigde rentestap van 0,25 procentpunt of wordt toch gekozen voor een stevigere verhoging met 0,5 procentpunt om de hoge inflatie te bestrijden.

Daarnaast verwerken beleggers de resultaten van onder meer de AEX-fondsen Besi en ASMI. Chiptoeleverancier Besi had in de eerste jaarhelft last van de coronalockdowns in China en zag de omzet van Chinese klanten daardoor flink dalen. Het lukte Besi wel om zijn totale omzet en winst verder op te voeren. Ook gaat het bedrijf de komende tijd voor 300 miljoen euro aan aandelen terugkopen. Branchegenoot ASMI liet woensdag nabeurs al weten in het tweede kwartaal voor een recordbedrag aan orders te hebben ontvangen. Topman Benjamin Loh sprak opnieuw van een zeer sterk kwartaal.

Berichten dat Rusland de gastoevoer naar Europa via de belangrijke Nord Stream 1-pijplijn weer heeft opgestart na afronding van de onderhoudswerkzaamheden zorgen mogelijk voor enige opluchting op de beursvloeren. Volgens de exploitant van de pijplijn zal het nog wel enige tijd duren voordat de gastoevoer weer op niveau is. Daardoor blijft het nog even onduidelijk hoeveel gas Rusland precies levert. De politieke crisis in Italië houdt de markten eveneens in de greep. De Italiaanse premier Mario Draghi zal naar verwachting opnieuw zijn vertrek aankondigen nadat drie partijen uit zijn coalitie niet meededen aan een vertrouwensstemming.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht hoger te beginnen aan de belangrijke ECB-dag. Ook de andere Europese beurzen zullen waarschijnlijk met kleine plussen openen. De aandelenmarkten in Azië lieten donderdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,4 procent hoger na het besluit van de Bank of Japan om de rente ongewijzigd te laten.

Op het Damrak openden ook industrieel toeleverancier Aalberts en groothandelsbedrijf Sligro de boeken. Aalberts boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst en stelde de tweede jaarhelft met een sterk orderboek te zijn begonnen. Sligro profiteerde van de heropening van de horeca, pretparken en uitgaansgelegenheden en zag de omzet flink stijgen in de eerste jaarhelft. Ook boekte het bedrijf weer winst, na een verlies in dezelfde periode vorig jaar.

De euro was 1,0223 dollar waard, tegen 1,0199 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 99,19 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 106,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FT: EU overweegt Nederlander van Russische sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.

12 minuten geleden
WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

1 uur geleden
IEA: recordvrijgave olie moet druk op energiemarkt verlichten

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.

1 uur geleden
Wall Street opent gemengd, softwarebedrijf Oracle wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.

1 uur geleden
IEA-landen maken 400 miljoen vaten olie vrij uit reserves

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.

2 uur geleden
Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

3 uur geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

4 uur geleden