
Rentebesluit ECB centraal op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers gaat donderdag met name uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank. De bank, die dit keer de rentevergadering houdt in Amsterdam, zal naar verwachting de rente nu nog ongewijzigd laten. In juli wordt waarschijnlijk wel begonnen met het verhogen van de rente om de sterk gestegen inflatie in te dammen. Beleggers zijn vooral benieuwd of de centrale bank een hint zal geven over de omvang van de toekomstige rentestap.
Door de flink opgelopen prijzen in de eurozone staan de beleidsmakers van de centrale bank onder druk om in te grijpen. De rentes in het eurogebied zijn nog steeds extreem laag, een maatregel die bedoeld was om de economie te stimuleren. Door het snelle herstel uit de coronacrisis en de oorlog in Oekraïne kampt de eurozone inmiddels echter met steeds hogere prijzen.Veel andere belangrijke centrale banken zijn al begonnen met het verhogen van de rente om de inflatie te bestrijden.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht lager te beginnen aan de belangrijke ECB-dag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen donderdag overwegend omlaag.
Lockdown Shanghai
De Chinese beurzen wisten niet te profiteren van een sterk herstel van de export van het land. De uitvoer van China groeide in mei met 16,9 procent dankzij de versoepeling van de strikte coronamaatregelen in de grote havenstad Shanghai. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,9 procent lager en de beurs in Shanghai daalde 1 procent. Berichten dat een deel van Shanghai weer in lockdown gaat, zorgden daarbij voor koersdruk.
Op het Damrak staat Shell in de belangstelling. Volgens persbureau Bloomberg heeft het olie- en gasconcern twee definitieve biedingen ontvangen voor zijn belang van 30 procent in de olie- en gasvelden in Nigeria. Shell zette het belang in het Nigeriaanse samenwerkingsverband vorig jaar in de etalage. Het belang heeft naar verluidt een waarde van zo'n 2,3 miljard dollar.
Onward Medical
Medisch technologiebedrijf Onward Medical liet weten voldoende testpersonen te hebben gevonden voor het onderzoek van zijn therapie bij mensen met ruggenmergletsel. Telecombedrijf Veon kondigde aan zijn activiteiten in Georgië te verkopen voor 45 miljoen dollar aan zijn voormalige partner in dat land.
De euro was 1,0712 dollar waard, tegen 1,0736 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 122,24 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 123,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het eerste kwartaal van dit jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste schatting werd nog een groei van 0,4 procent op kwartaalbasis gemeld.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Foot Locker wordt binnenkort mogelijk overgenomen. De Amerikaanse verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods voert vergevorderde gesprekken om de sportschoenenketen over te nemen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action is het afgelopen kwartaal opnieuw gegroeid, vooral door de opening van 49 nieuwe winkels in het buitenland. Volgens het in het Noord-Hollandse Zwaagdijk gevestigde Action groeide de omzet in het eerste kwartaal met 17 procent tot 3,5 miljard euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De maritiem dienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen en handhaafde de verwachtingen voor dit jaar. Topman Øivind Tangen sprak van sterke prestaties in alle segmenten van het bedrijf. De resultaten laten volgens hem zien dat SBM Offshore goed weet te navigeren door de macro-economische onzekerheid. Beleggers hadden op meer gehoopt en stuurden het aandeel 2 procent lager.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Tjeerd Jegen, de voormalige topman van HEMA en fietsenfabrikant Accell, gaat aan de slag in het Verenigd Koninkrijk als hoogste baas van winkelconcern B&M European Value Retail. Hij begint medio juni aan zijn nieuwe baan.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - RTL Group denkt binnen ongeveer anderhalve maand goedkeuring te krijgen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om de Nederlandse activiteiten te laten overnemen door mediaconcern DPG Media. RTL meldt bij de kwartaalcijfers de toestemming nog dit kwartaal te verwachten. De ACM zei in mei vorig jaar diepgaander onderzoek te doen naar de deal, omdat die grote gevolgen kan hebben voor de Nederlandse mediasector.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Siemens heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet geboekt. Het industriële conglomeraat profiteerde vooral van een herstel van Chinese orders voor producten die helpen fabrieken in het land te automatiseren. Ook kreeg Siemens een aantal grote orders voor treinen in Europa en de Verenigde Staten.
4 uur geleden