Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit Amerikaanse Federal Reserve centraal op Damrak

Rentebesluit Amerikaanse Federal Reserve centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Damrak gaat woensdag alle aandacht uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting na het slot van de Europese beurshandel het rentetarief in de Verenigde Staten verhogen met 0,75 procentpunt. Dat zou de grootste verhoging zijn sinds 1994. Eerder werd nog gerekend op een rentestap van een half procentpunt, maar de hoge inflatie dwingt de Fed waarschijnlijk tot een hardere ingreep.

In maart verhoogde de Fed de rente al met een kwart procentpunt en in mei kwam daar een half procentpunt bovenop. De onrust over nog sterkere renteverhogingen door de Fed houdt beleggers al langere tijd in de greep, met forse koersdalingen op de aandelenbeurzen tot gevolg. Hogere rentetarieven zijn namelijk ongunstig voor meer risicovolle beleggingen als aandelen.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin van de belangrijke Fed-dag. Ook de andere Europese beurzen lijken hoger te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio zette daling voort en sloot 1 procent lager.

Chinese beurzen

De Chinese beurzen wonnen terrein dankzij meevallende economische cijfers uit het land. Zo liet de Chinese industriële productie in mei een onverwachte stijging zien en daalden de winkelverkopen minder sterk dan gevreesd. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 1,6 procent.

Op het Damrak kwam Vivoryon Therapeutics nog met cijfers. Het Duitse biotechbedrijf zag het nettoverlies in het eerste kwartaal verder oplopen tot 6,4 miljoen euro, van een min van 5,4 miljoen euro een jaar eerder. Het bedrijf gaf meer uit aan onderzoek en ontwikkeling en heeft naar eigen zeggen goede vooruitgang geboekt met de ontwikkeling van zijn behandelingen tegen Alzheimer.

Investeringsbesluit

Kunstmestproducent OCI kondigde aan een definitief investeringsbesluit te hebben genomen voor de eerste fase van het uitbreidingsproject van de terminal voor ammoniak in de haven van Rotterdam. De totale investeringskosten voor de eerste fase worden geschat op minder dan 20 miljoen dollar (zo'n 19 miljoen euro).

De Europese beurzen verloren dinsdag opnieuw terrein. De AEX sloot 1,3 procent lager op 652,87 punten. Ook op Wall Street bleef de stemming terughoudend. De Dow-Jonesindex eindigde met een verlies van 0,5 procent op 30.364,83 punten.

De euro was 1,0465 dollar waard, tegen 1,0416 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 119,38 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 121,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

1 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

3 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

4 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

5 uur geleden
Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

13 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

14 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

16 uur geleden