Rente bij Rabo nog maar één stapje boven nul
UTRECHT (ANP) - De Rabobank verlaagt zijn spaarrente volgende week tot 0,01 procent, slechts één stapje boven nul. Spaarders met tegoeden tot 5 miljoen euro krijgen bij de bank nu nog 0,03 procent rente. Boven de 5 miljoen euro staat de rente op nul, zo blijkt uit een mededeling aan klanten.
Vorige week beloofde ABN AMRO nog géén negatieve rente te gaan rekenen voor mensen met minder dan 100.000 euro op hun rekening. Negatieve rente betekent dat rekeninghouders moeten betalen over hun tegoeden in plaats van dat ze er - een beetje - rente over ontvangen. Rabobank en ING waagden zich toen in een reactie niet aan een soortgelijke harde toezegging.
Negatieve rente voor 'gewone spaarders', dus zonder een groot vermogen op de bank, is een gevoelig onderwerp. De rentes dalen al tijden en sparen levert daardoor al langere tijd nauwelijks meer iets op. De grote banken rekenen aan vermogende zakelijke klanten al langer een negatieve rente. Bij ABN AMRO en ING moeten ook spaarders met zeer grote bedragen op hun rekening rente betalen. In Nederland staat bij Evi van Lanschot en Triodos Bank de spaarrente voor gewone spaarders ook al op nul.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft per ongeluk een broncode vrijgegeven van zijn populaire chatbot Claude. Er zijn echter geen gevoelige klantgegevens of inloggegevens gelekt. Het gaat om "een menselijke fout", onderstreept het bedrijf. Een broncode is een programmeertekst die ontwikkelaars schrijven om software, websites of apps te laten werken.
4 minuten geledenHAARLEM (ANP) - TommyTomato, een bedrijf dat schoollunches met groente, kookles en voedingseducatie verzorgt voor duizenden kinderen, is door de rechter in Haarlem failliet verklaard. Twee curatoren onderzoeken nu of er nog een doorstart inzit. Ook willen ze kijken of leveringen voor de komende periode kunnen worden voortgezet.
23 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.
37 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het totaalaantal overnachtingen in de Europese Unie, geboekt via platforms zoals Airbnb en Booking, is opnieuw flink gestegen. Over heel 2025 brachten gasten in totaal bijna 1 miljard nachten door in online via dergelijke platforms geboekte accommodaties voor korte verblijven, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - Door de sterke prijsstijging van autobrandstoffen is de verkoop van tweedehands elektrische auto's in maart met bijna 50 procent omhooggeschoten vergeleken met de voorgaande maand. Vorige maand wisselden 13.843 gebruikte elektrische auto's van eigenaar, maakte autobrancheorganisatie BOVAG bekend op basis van cijfers van databedrijf RDC. Vergeleken met maart vorig jaar verdubbelde het aantal verkochte elektrische occasions.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Belangrijke Duitse onderzoeksinstituten hebben hun groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor dit jaar ruimschoots gehalveerd. Ze waarschuwen dat de stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten de grootste economie van Europa hard zal treffen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stroom opslaan in batterijen wordt aantrekkelijker door de forse dagelijkse schommelingen op de stroommarkt. Tot die conclusie komt Energieopwek.nl, dat de energiemarkt op de voet volgt. De stroomproductie uit hernieuwbare bronnen lag in het eerste kwartaal ruim 11 procent hoger dan vorig jaar in dezelfde periode, becijfert het platform verder.
1 uur geleden