Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renster Persico troeft Vollering af in sprint in Brabantse Pijl

Renster Persico troeft Vollering af in sprint in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - De Italiaanse renster Silvia Persico heeft de Brabantse Pijl gewonnen. Na een wedstrijd over 141,2 kilometer van Lennink naar Overijse versloeg ze titelverdedigster Demi Vollering in de sprint.

De twee rensters maakten deel uit van een kopgroep van zeven die in de slotfase van de wedstrijd was ontstaan. Naast Persico en Vollering bestond de groep uit Shirin van Anrooij, de Duitse Liane Lippert, de Zwitserse rensters Elise Chabbey en Marlen Reusser en de Belgische Margot Vanpachtenbeke.

Teamgenotes Vollering en Reusser van SD Worx hoopten de klus samen te klaren. Reusser probeerde in de slotfase weg te rijden, maar dat lukte niet. Ze wilde daarna Vollering in stelling brengen voor de sprint, maar de Italiaanse Persico troefde Vollering af.

Sprint

Het grootste deel van de wedstrijd bleef een grote groep rensters bij elkaar. Er waren wel wat aanvallen. Onder anderen Van Anrooij was zeer actief. Pas zo'n 16 kilometer voor de finish had een versnelling van Reusser op één van de kasseienstroken effect. Ze kreeg Persico, Chabbey, Vanpachtenbeke en Van Anrooij met zich mee. Maar Vollering gaf niet op en ging met Lippert in de achtervolging. Ze sloten aan bij Vanpachtenbeke, die vooraan moest lossen, en voegden zich bij de vluchters vooraan. Vollering en Reusser bespraken samen hun aanpak, maar hadden in de sprint niet op Persico gerekend. Van Anrooij eindigde als vijfde.

Persico combineert haar wedstrijden op de weg met het veldrijden. Vorig jaar won ze bij de WK veldrijden en bij de wereldtitelstrijd op de weg brons.

De regerend wereldkampioene veldrijden, Fem van Empel, maakte haar debuut in de Brabantse Pijl. Maar de Nederlandse had in het begin van de wedstrijd materiaalpech en slaagde er niet in om bij de kopgroep aan te sluiten.

Meer uit Sport

Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

11 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

14 uur geleden
Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

16 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

17 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

18 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

18 uur geleden