Renster Persico troeft Vollering af in sprint in Brabantse Pijl
OVERIJSE (ANP) - De Italiaanse renster Silvia Persico heeft de Brabantse Pijl gewonnen. Na een wedstrijd over 141,2 kilometer van Lennink naar Overijse versloeg ze titelverdedigster Demi Vollering in de sprint.
De twee rensters maakten deel uit van een kopgroep van zeven die in de slotfase van de wedstrijd was ontstaan. Naast Persico en Vollering bestond de groep uit Shirin van Anrooij, de Duitse Liane Lippert, de Zwitserse rensters Elise Chabbey en Marlen Reusser en de Belgische Margot Vanpachtenbeke.
Teamgenotes Vollering en Reusser van SD Worx hoopten de klus samen te klaren. Reusser probeerde in de slotfase weg te rijden, maar dat lukte niet. Ze wilde daarna Vollering in stelling brengen voor de sprint, maar de Italiaanse Persico troefde Vollering af.
Sprint
Het grootste deel van de wedstrijd bleef een grote groep rensters bij elkaar. Er waren wel wat aanvallen. Onder anderen Van Anrooij was zeer actief. Pas zo'n 16 kilometer voor de finish had een versnelling van Reusser op één van de kasseienstroken effect. Ze kreeg Persico, Chabbey, Vanpachtenbeke en Van Anrooij met zich mee. Maar Vollering gaf niet op en ging met Lippert in de achtervolging. Ze sloten aan bij Vanpachtenbeke, die vooraan moest lossen, en voegden zich bij de vluchters vooraan. Vollering en Reusser bespraken samen hun aanpak, maar hadden in de sprint niet op Persico gerekend. Van Anrooij eindigde als vijfde.
Persico combineert haar wedstrijden op de weg met het veldrijden. Vorig jaar won ze bij de WK veldrijden en bij de wereldtitelstrijd op de weg brons.
De regerend wereldkampioene veldrijden, Fem van Empel, maakte haar debuut in de Brabantse Pijl. Maar de Nederlandse had in het begin van de wedstrijd materiaalpech en slaagde er niet in om bij de kopgroep aan te sluiten.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
17 uur geleden