Renster Persico troeft Vollering af in sprint in Brabantse Pijl
OVERIJSE (ANP) - De Italiaanse renster Silvia Persico heeft de Brabantse Pijl gewonnen. Na een wedstrijd over 141,2 kilometer van Lennink naar Overijse versloeg ze titelverdedigster Demi Vollering in de sprint.
De twee rensters maakten deel uit van een kopgroep van zeven die in de slotfase van de wedstrijd was ontstaan. Naast Persico en Vollering bestond de groep uit Shirin van Anrooij, de Duitse Liane Lippert, de Zwitserse rensters Elise Chabbey en Marlen Reusser en de Belgische Margot Vanpachtenbeke.
Teamgenotes Vollering en Reusser van SD Worx hoopten de klus samen te klaren. Reusser probeerde in de slotfase weg te rijden, maar dat lukte niet. Ze wilde daarna Vollering in stelling brengen voor de sprint, maar de Italiaanse Persico troefde Vollering af.
Sprint
Het grootste deel van de wedstrijd bleef een grote groep rensters bij elkaar. Er waren wel wat aanvallen. Onder anderen Van Anrooij was zeer actief. Pas zo'n 16 kilometer voor de finish had een versnelling van Reusser op één van de kasseienstroken effect. Ze kreeg Persico, Chabbey, Vanpachtenbeke en Van Anrooij met zich mee. Maar Vollering gaf niet op en ging met Lippert in de achtervolging. Ze sloten aan bij Vanpachtenbeke, die vooraan moest lossen, en voegden zich bij de vluchters vooraan. Vollering en Reusser bespraken samen hun aanpak, maar hadden in de sprint niet op Persico gerekend. Van Anrooij eindigde als vijfde.
Persico combineert haar wedstrijden op de weg met het veldrijden. Vorig jaar won ze bij de WK veldrijden en bij de wereldtitelstrijd op de weg brons.
De regerend wereldkampioene veldrijden, Fem van Empel, maakte haar debuut in de Brabantse Pijl. Maar de Nederlandse had in het begin van de wedstrijd materiaalpech en slaagde er niet in om bij de kopgroep aan te sluiten.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
52 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
16 uur geleden