Renstal McLaren neemt Formule E-team Mercedes over
WOKING (ANP) - Formule 1-renstal McLaren neemt volgend jaar deel aan het wereldkampioenschap Formule E. De Britse autoconstructeur heeft zaterdag bevestigd dat het het team van Mercedes overneemt. Daarvoor komt dit jaar regerend wereldkampioen Nyck de Vries uit. Over hoe de samenstelling van het team er voor volgend jaar uitziet, laat McLaren zich nog niet uit. Ook de Belg Stoffel Vandoorne rijdt nu nog voor Mercedes.
De overname wordt later dit jaar officieel afgerond, meldt Mclaren dat vorig jaar al een optie ondertekende om toe te treden tot het kampioenschap voor elektrische racewagens. Ook het Italiaanse Maserati maakte eerder al bekend in 2023 een team af te vervaardigen in de competitie. De Formule E bestaat dit seizoen uit een recordaantal van zestien manches in tien landen. De finale staat half augustus in Seoul op het programma.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
17 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.
19 uur geledenTAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
1 dag geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
1 dag geleden