Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renstal McLaren neemt Formule E-team Mercedes over

Renstal McLaren neemt Formule E-team Mercedes over

WOKING (ANP) - Formule 1-renstal McLaren neemt volgend jaar deel aan het wereldkampioenschap Formule E. De Britse autoconstructeur heeft zaterdag bevestigd dat het het team van Mercedes overneemt. Daarvoor komt dit jaar regerend wereldkampioen Nyck de Vries uit. Over hoe de samenstelling van het team er voor volgend jaar uitziet, laat McLaren zich nog niet uit. Ook de Belg Stoffel Vandoorne rijdt nu nog voor Mercedes.

De overname wordt later dit jaar officieel afgerond, meldt Mclaren dat vorig jaar al een optie ondertekende om toe te treden tot het kampioenschap voor elektrische racewagens. Ook het Italiaanse Maserati maakte eerder al bekend in 2023 een team af te vervaardigen in de competitie. De Formule E bestaat dit seizoen uit een recordaantal van zestien manches in tien landen. De finale staat half augustus in Seoul op het programma.

Meer uit Sport

Verstappen maakt indruk in eerste vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.

2 uur geleden
Grote gecombineerde tennistoernooien krijgen gelijk prijzengeld

SINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.

15 uur geleden
Ex-wereldkampioene Bronzini ploegleider Visma-Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.

18 uur geleden
Griekspoor in eerste ronde China Open onderuit tegen Rus Roeblev

BEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.

20 uur geleden
Trap van honderd treden blikvanger EK veldrijden Zeddam

ZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.

20 uur geleden
Japanse tennisheld Nishikori neemt afscheid met nederlaag

TOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).

22 uur geleden
Verstappen bevestigt GT3-uitstapje in 3-uursrace in Portimão

SEPANG (ANP) - Max Verstappen maakt deze maand nog een nieuw uitstapje naar het langeafstandsracen. Hij doet mee aan de GT World Challenge Europe op 17 oktober, een 3-uursrace in het Portugese Portimão. De viervoudig wereldkampioen bevestigde het bericht op de persdag van de Formule 1 in Maleisië.

22 uur geleden