Renners vertrokken in vierde etappe, een vlakke rit naar Nogaro
DAX (ANP) - De renners in de Tour de France zijn even na 13.20 uur vertrokken voor de vierde etappe. Het is een vlakke rit over 181,8 kilometer van Dax naar Nogaro in het zuidwesten van Frankrijk. De finishlijn is getrokken op het autocircuit Paul Armagnac. Het peloton telt 174 renners.
De kans is groot dat de etappe eindigt in een massasprint. De Belg Jasper Philipsen won maandag de sprint in Bayonne. De Nederlandse troeven Fabio Jakobsen en Dylan Groenewegen sprintten ook mee vooraan, evenals de Brit Mark Cavendish, die jaagt op zijn 35e etappezege en daarmee recordhouder in de Tour de France kan worden.
Adam Yates start voor de derde dag in de gele leiderstrui. De Brit van UAE Team Emirates heeft in het algemeen klassement 6 seconden voorsprong op zijn teamgenoot Tadej Pogacar en op zijn broer Simon Yates. De Fransman Victor Lafay draagt de groene puntentrui en de Amerikaan Neilson Powless de bollentrui van het bergklassement.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
25 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
2 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
4 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
20 uur geleden