Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renners in Tour op weg naar mogelijk een massasprint

Renners in Tour op weg naar mogelijk een massasprint

MOÛTIERS (ANP) - Vanuit Moûtiers is het peloton in de Tour de France vertrokken voor de achttiende etappe. Na het uitvallen van Wout van Aert zijn er nog 153 wielrenners in koers. De Belg is naar huis vertrokken waar zijn vrouw op het punt van bevallen staat. De renners rijden na een geneutraliseerd halfuurtje naar Bourg-en-Bresse, waar rond 17.40 uur de finish wordt verwacht.

De bergen worden in deze rit vermeden waardoor de kans groot is dat de sprinters weer eens mogen strijden om de dagzege. Komt het inderdaad tot een massasprint dan is de Belg Jasper Philipsen uiteraard de favoriet. De renner van Alpecin-Deceuninck won deze Tour al vier ritten, vaak in de sprint geholpen door zijn ploeggenoot Mathieu van der Poel. De ploeg Lidl-Trek zal mikken op een tweede ritzege voor de Deen Mads Pedersen, terwijl het ook voor Dylan Groenewegen (Jayco-AlUla) een belangrijke dag is.

Jonas Vingegaard start in de gele trui. De Deen zag dus zijn voorname ploeggenoot Van Aert wegvallen, maar de kopman van Jumbo-Visma heeft een vertrouwenwekkende voorsprong op Tadej Pogacar, de Sloveen die in het klassement volgt op meer dan 7 minuten.

Er zijn onderweg twee hellingen van de vierde categorie waarop telkens een punt voor het bergklassement te verdienen is. Dat wordt aangevoerd door de Italiaan Giulio Ciccone. Philipsen draagt de groene puntentrui, Pogacar de witte jongerentrui.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

1 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

3 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden