Renkum houdt azc Oosterbeek 1,5 jaar langer open
RENKUM (ANP) - Renkum (Gelderland) houdt het asielzoekerscentrum in Oosterbeek, een van de dorpen van de gemeente, anderhalf jaar langer open. Het azc zou op 1 augustus de deuren sluiten, maar blijft nu tot 1 februari 2025 in gebruik. Renkum geeft daarmee gehoor aan een verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), dat dringend behoefte heeft aan opvangplaatsen voor asielzoekers. De openstelling van het azc was al een keer eerder verlengd.
Het azc is gehuisvest in een voormalig blijf-van-mijn-lijfhuis. Het is de bedoeling dat dit gebouw wordt gesloopt. Er moet woningbouw voor in de plaats komen. Maar daartegen lopen een aantal bezwaren die inmiddels bij de Raad van State liggen. Zolang er geen besluit is genomen over de bezwaren kan er niets met het pand en de grond worden gedaan. Mede daarom heeft Renkum geen bezwaar tegen verlenging van de openstelling van het azc.
In het centrum wonen ongeveer honderd asielzoekers. Het gaat om mensen die in de procedure zitten of die al weten dat ze in Nederland mogen blijven, maar voor wie nog geen eigen woonruimte kan worden gevonden.
Meer uit Binnenland
DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
4 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
1 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
4 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
10 uur geleden