Renkum houdt azc Oosterbeek 1,5 jaar langer open
RENKUM (ANP) - Renkum (Gelderland) houdt het asielzoekerscentrum in Oosterbeek, een van de dorpen van de gemeente, anderhalf jaar langer open. Het azc zou op 1 augustus de deuren sluiten, maar blijft nu tot 1 februari 2025 in gebruik. Renkum geeft daarmee gehoor aan een verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), dat dringend behoefte heeft aan opvangplaatsen voor asielzoekers. De openstelling van het azc was al een keer eerder verlengd.
Het azc is gehuisvest in een voormalig blijf-van-mijn-lijfhuis. Het is de bedoeling dat dit gebouw wordt gesloopt. Er moet woningbouw voor in de plaats komen. Maar daartegen lopen een aantal bezwaren die inmiddels bij de Raad van State liggen. Zolang er geen besluit is genomen over de bezwaren kan er niets met het pand en de grond worden gedaan. Mede daarom heeft Renkum geen bezwaar tegen verlenging van de openstelling van het azc.
In het centrum wonen ongeveer honderd asielzoekers. Het gaat om mensen die in de procedure zitten of die al weten dat ze in Nederland mogen blijven, maar voor wie nog geen eigen woonruimte kan worden gevonden.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
2 uur geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
3 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
3 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
13 uur geleden