Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renault zet nog meer in op elektrische auto's

Renault zet nog meer in op elektrische auto's

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat de komende jaren nog meer inzetten op voertuigen die elektrisch worden aangedreven. Daarnaast gaat het bedrijf dieper in de kosten snijden om zo de winstgevendheid te verbeteren. Dat komt naar voren uit het nieuwe strategische plan dat Renault naar buiten heeft gebracht onder de naam 'Renaulution'.

De Franse autobouwer wil in 2025 naar eigen zeggen leider zijn op de markt voor elektrisch aangedreven voertuigen, terwijl ook wordt gewerkt aan waterstoftechnologie. Bronnen hebben gezegd dat het bedrijf met elektrische versies van dochtermerk Dacia wil komen, net als elektrisch aangedreven versies van de bekende oude modellen Renault 4 en 5. In 2025 wil Renault dat de helft van alle nieuwe modellen in Europa volledig elektrisch zijn.

Het bedrijf doet nu al goede zaken met de elektrische Renault ZOE. Daarvan steeg de Europese verkoop vorig jaar zeer sterk, terwijl bij brandstofauto's juist een flinke dip was te zien door de coronacrisis. De totale wereldwijde verkoop van Renault nam afgelopen jaar met meer dan 21 procent af tot bijna 2,95 miljoen auto's.

Verder wil het bedrijf onder leiding van topman Luca de Meo de kosten in 2025 met 3 miljard euro hebben verlaagd, terwijl de winstmarge moet worden verhoogd. Vorig jaar maakte Renault al bekend duizenden banen te gaan schrappen en de productiecapaciteit te gaan verlagen om kosten te besparen.

Meer uit Financieel

Koolmees: ongekend aantal onverwachte verstoringen voor reizigers

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.

3 minuten geleden
NS boekt voor het eerst sinds 2019 winst met vervoeren passagiers

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer winst gemaakt met het vervoeren van passagiers. De spoorvervoerder dankte dat resultaat aan prijsverhogingen voor treinkaartjes en abonnementen, een lichte toename van het aantal passagiers en kostenbesparingen.

7 minuten geleden
Nagel: ECB zeer waakzaam over impact inflatie door oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn "zeer waakzaam" over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie in de eurozone door de sterk stijgende energieprijzen. Dat zei de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel donderdag. Het is volgens hem nog wel te vroeg om te zeggen wat de gevolgen voor het rentebeleid van de ECB zijn door het conflict.

57 minuten geleden
ACM houdt extra toezicht op energiebedrijven na gestegen gasprijs

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het toezicht op energieleveranciers intensiveren vanwege de flink gestegen gasprijs. De waakhond meldt dat enkele bedrijven de afgelopen dagen zijn gestopt met het aanbieden van vaste contracten. Maar leveranciers moeten altijd een variabel contract en een contract met een vaste prijs voor 1 jaar aanbieden, aldus de ACM.

1 uur geleden
Emirates vliegt vrijdag van Dubai naar Schiphol

DUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt in de nacht van donderdag op vrijdag van Dubai naar Schiphol, omdat het luchtruim dan beperkt geopend zal zijn. De vlucht landt om 07.50 uur op Schiphol. De maatschappij zet in totaal honderd vluchten van en naar Dubai in op donderdag en vrijdag.

1 uur geleden
Europese gasprijs hervat stijging door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs heeft donderdag de sterkste stijging in jaren hervat door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden.

2 uur geleden
Recordinvestering Enexis in stroomnet, capaciteit blijft krap

DEN BOSCH (ANP) - Enexis heeft in 2025 een recordbedrag geïnvesteerd in het elektriciteitsnet, maar de vraag naar capaciteit groeit volgens Enexis sneller dan het netwerk kan worden uitgebreid. De netbeheerder, die de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg van elektriciteit voorziet, stak 1,9 miljard euro in de uitbreiding en verzwaring van het stroomnet.

2 uur geleden