Renault wil zich minder gaan richten op volume, meer op marge
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse Renault wil zich minder gaan richten op de hoeveelheid auto's die het bedrijf verkoopt, en meer op de winstmarge. Naast een divisie voor de merken Renault, Dacia en Alpine komt er daarom een tak voor "nieuwe mobiliteit". Het is de eerste grote beslissing van de recent aangestelde topman Luca de Meo, die de Franse autogigant door de coronacrisis moet leiden.
Volgens De Meo, die in juli de touwtjes in handen kreeg, moet er een omschakeling komen "van een zoektocht naar volume naar een zoektocht naar waarde en winstgevendheid". De afgelopen jaren behoorde de combinatie Renault-Nissan steevast tot de autoconcerns die jaarlijks de meeste nieuwe voertuigen verkocht.
De nieuwe bedrijfsstructuur moet ervoor zorgen dat "het mogelijk wordt om simpeler en meer klant- en marktgericht te werken", aldus De Meo van Renault. De tak "nieuwe mobiliteit" heeft onder meer het fenomeen autodelen als speerpunt, via de Zity-app van het bedrijf. Een ander is de focus op elektrische auto's, zoals de Renault Zoe.
Renault zette in de eerste jaarhelft een recordverlies in de boeken. Het bedrijf had last van de coronacrisis. In de eerste zes maanden van het jaar moest de autobouwer zijn fabrieken en showrooms een tijd dichthouden. Het Franse bedrijf, dat ook het Roemeense Dacia en sportwagenbouwer Alpine omvat, zag zijn verkopen daardoor met meer dan een derde dalen tot 18,4 miljard euro. Het nettoverlies kwam uit op 7,3 miljard euro, waarvan een groot deel op het conto kwam van Nissan. Renault bezit een minderheidsbelang van 43 procent in het Japanse bedrijf.
Eerder dit jaar maakte Renault al plannen bekend om wereldwijd 14.600 banen te schrappen en de productiecapaciteit met een vijfde te verlagen. Dat moet 2 miljard aan kostenbesparingen opleveren, waarvan 600 miljoen dit jaar al.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
7 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
9 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden