Renault wil zich minder gaan richten op volume, meer op marge
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse Renault wil zich minder gaan richten op de hoeveelheid auto's die het bedrijf verkoopt, en meer op de winstmarge. Naast een divisie voor de merken Renault, Dacia en Alpine komt er daarom een tak voor "nieuwe mobiliteit". Het is de eerste grote beslissing van de recent aangestelde topman Luca de Meo, die de Franse autogigant door de coronacrisis moet leiden.
Volgens De Meo, die in juli de touwtjes in handen kreeg, moet er een omschakeling komen "van een zoektocht naar volume naar een zoektocht naar waarde en winstgevendheid". De afgelopen jaren behoorde de combinatie Renault-Nissan steevast tot de autoconcerns die jaarlijks de meeste nieuwe voertuigen verkocht.
De nieuwe bedrijfsstructuur moet ervoor zorgen dat "het mogelijk wordt om simpeler en meer klant- en marktgericht te werken", aldus De Meo van Renault. De tak "nieuwe mobiliteit" heeft onder meer het fenomeen autodelen als speerpunt, via de Zity-app van het bedrijf. Een ander is de focus op elektrische auto's, zoals de Renault Zoe.
Renault zette in de eerste jaarhelft een recordverlies in de boeken. Het bedrijf had last van de coronacrisis. In de eerste zes maanden van het jaar moest de autobouwer zijn fabrieken en showrooms een tijd dichthouden. Het Franse bedrijf, dat ook het Roemeense Dacia en sportwagenbouwer Alpine omvat, zag zijn verkopen daardoor met meer dan een derde dalen tot 18,4 miljard euro. Het nettoverlies kwam uit op 7,3 miljard euro, waarvan een groot deel op het conto kwam van Nissan. Renault bezit een minderheidsbelang van 43 procent in het Japanse bedrijf.
Eerder dit jaar maakte Renault al plannen bekend om wereldwijd 14.600 banen te schrappen en de productiecapaciteit met een vijfde te verlagen. Dat moet 2 miljard aan kostenbesparingen opleveren, waarvan 600 miljoen dit jaar al.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
9 uur geleden