Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renault stopt in Formule 1 met maken motoren voor Alpine

Renault stopt in Formule 1 met maken motoren voor Alpine

PARIJS (ANP/AFP) - Renault stopt in 2026 met de productie van motoren voor zijn Formule 1-team Alpine. Dat heeft de Franse fabrikant gemeld. Alpine beleeft een moeizaam seizoen. De coureurs Pierre Gasly en Esteban Ocon scoorden tot dusverre respectievelijk slechts 6 en 3 WK-punten.

In de Formule 1 circuleerden de afgelopen tijd al geruchten dat Alpine op zoek was naar een andere motorfabrikant, zeker sinds de komst van de controversiële en invloedrijke Italiaan Flavio Briatore als adviseur van Renault-directeur Luca de Meo. De 74-jarige Italiaan was in het verleden teambaas bij Benetton en Renault. Onder zijn leiding werd Fernando Alonso wereldkampioen in 2005 en 2006. Michael Schumacher werd wereldkampioen met Benetton in 1994 en 1995.

In 2026 worden in de Formule 1 nieuwe technische reglementen van kracht. Teams zijn al begonnen met het werken aan de toekomstige motor. Alpine zou dicht bij een overeenkomst zijn met Mercedes, dat momenteel de teams van Williams, McLaren en Aston Martin uitrust.

Auto's van deze laatste renstal krijgen vanaf 2026 een Hondamotor, wat Alpine de mogelijkheid biedt om motoren te halen bij de Duitse fabrikant. Een dergelijke beslissing zou Renault veel geld besparen zonder dat dit ten koste gaat van de prestaties. Het McLaren-team is momenteel met een door Mercedes geleverde motor de snelste van het veld.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

1 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

10 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

11 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

14 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

15 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

15 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

16 uur geleden