Renault stopt in Formule 1 met maken motoren voor Alpine
PARIJS (ANP/AFP) - Renault stopt in 2026 met de productie van motoren voor zijn Formule 1-team Alpine. Dat heeft de Franse fabrikant gemeld. Alpine beleeft een moeizaam seizoen. De coureurs Pierre Gasly en Esteban Ocon scoorden tot dusverre respectievelijk slechts 6 en 3 WK-punten.
In de Formule 1 circuleerden de afgelopen tijd al geruchten dat Alpine op zoek was naar een andere motorfabrikant, zeker sinds de komst van de controversiƫle en invloedrijke Italiaan Flavio Briatore als adviseur van Renault-directeur Luca de Meo. De 74-jarige Italiaan was in het verleden teambaas bij Benetton en Renault. Onder zijn leiding werd Fernando Alonso wereldkampioen in 2005 en 2006. Michael Schumacher werd wereldkampioen met Benetton in 1994 en 1995.
In 2026 worden in de Formule 1 nieuwe technische reglementen van kracht. Teams zijn al begonnen met het werken aan de toekomstige motor. Alpine zou dicht bij een overeenkomst zijn met Mercedes, dat momenteel de teams van Williams, McLaren en Aston Martin uitrust.
Auto's van deze laatste renstal krijgen vanaf 2026 een Hondamotor, wat Alpine de mogelijkheid biedt om motoren te halen bij de Duitse fabrikant. Een dergelijke beslissing zou Renault veel geld besparen zonder dat dit ten koste gaat van de prestaties. Het McLaren-team is momenteel met een door Mercedes geleverde motor de snelste van het veld.
Meer uit Sport
COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
14 minuten geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
5 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
20 uur geleden