Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renault stopt in Formule 1 met maken motoren voor Alpine

Renault stopt in Formule 1 met maken motoren voor Alpine

PARIJS (ANP/AFP) - Renault stopt in 2026 met de productie van motoren voor zijn Formule 1-team Alpine. Dat heeft de Franse fabrikant gemeld. Alpine beleeft een moeizaam seizoen. De coureurs Pierre Gasly en Esteban Ocon scoorden tot dusverre respectievelijk slechts 6 en 3 WK-punten.

In de Formule 1 circuleerden de afgelopen tijd al geruchten dat Alpine op zoek was naar een andere motorfabrikant, zeker sinds de komst van de controversiële en invloedrijke Italiaan Flavio Briatore als adviseur van Renault-directeur Luca de Meo. De 74-jarige Italiaan was in het verleden teambaas bij Benetton en Renault. Onder zijn leiding werd Fernando Alonso wereldkampioen in 2005 en 2006. Michael Schumacher werd wereldkampioen met Benetton in 1994 en 1995.

In 2026 worden in de Formule 1 nieuwe technische reglementen van kracht. Teams zijn al begonnen met het werken aan de toekomstige motor. Alpine zou dicht bij een overeenkomst zijn met Mercedes, dat momenteel de teams van Williams, McLaren en Aston Martin uitrust.

Auto's van deze laatste renstal krijgen vanaf 2026 een Hondamotor, wat Alpine de mogelijkheid biedt om motoren te halen bij de Duitse fabrikant. Een dergelijke beslissing zou Renault veel geld besparen zonder dat dit ten koste gaat van de prestaties. Het McLaren-team is momenteel met een door Mercedes geleverde motor de snelste van het veld.

Meer uit Sport

Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

6 uur geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

8 uur geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

23 uur geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

1 dag geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

1 dag geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

2 dagen geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

2 dagen geleden