Renault overweegt verkoop belang Nissan, aandeel Japanners omlaag
JAPAN (ANP) - Autoproducent Nissan stond maandag bij de zakkers op de aandelenbeurs in Tokio. Het fonds ging onderuit na berichten dat partner Renault zou overwegen een deel van zijn aandelen in de Japanse onderneming van de hand te doen. Die stap kan Renault miljarden opleveren. Dat geld hebben de Fransen nodig om de overgang naar elektrisch rijden te kunnen bekostigen.
Renault bezit ruim 1,8 miljard aandelen Nissan. Daarmee is de Franse autofabrikant goed voor een belang van 43 procent in Nissan. Andersom heeft Nissan maar 15 procent van de aandelen Renault in bezit. Mogelijk dat Nissan besluit om zelf een deel van de eigen aandelen te kopen. Renault zou ook andere kopers kunnen zoeken voor de stukken. Zowel vertegenwoordigers van Nissan als van Renault weigerden commentaar. Het aandeel Nissan verloor meer dan 5 procent van zijn waarde.
Branchegenoot Hyundai steeg in Zuid-Korea 2,2 procent. De autoproducent voerde de nettowinst op. Wel waarschuwde het concern voor de gevolgen van geopolitieke spanningen en de lockdowns in China, die het ondernemingsklimaat onzekerder maken.
Lockdowns
Het sentiment op de Aziatische aandelenbeurzen was maandag negatief. De Nikkei-index in Tokio sloot de sessie met een verlies van 1,9 procent op 26.590,78 punten. In Hongkong noteerde de Hang Seng-index 3,6 procent lager en de Kospi in Seoul verloor 1,5 procent.
Beleggers zijn nog altijd bevreesd voor de effecten van het hoge aantal coronabesmettingen in China. In verscheidene delen van het land gelden strenge maatregelen. Zo kampt miljoenenstad Shanghai al langer met lockdownmaatregelen. Ook in Beijing loopt het aantal besmettingen hard op en grijpen autoriteiten in.
De lockdowns in China hebben tevens gevolgen voor de vraag naar olie. Het Aziatische land is de grootste olie-importeur ter wereld. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 3,1 procent tot 98,78 dollar en Brentolie werd 3,2 procent goedkoper op 103,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
25 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
16 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
17 uur geleden