Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renault overweegt aparte beursnotering elektrische autodivisie

Renault overweegt aparte beursnotering elektrische autodivisie

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse autofabrikant Renault onderzoekt naar verluidt een mogelijke opsplitsing van het concern. De activiteiten op het gebied van elektrische voertuigen zouden daarbij een aparte beursnotering kunnen krijgen.

De mogelijkheid van een omvangrijke verandering binnen het concern werd in februari al in grote lijnen geschetst door de autofabrikant. Tijdens een bijeenkomst vorige week met analisten gaven topmanagers, waaronder topman Luca de Meo en financieel bestuurder Thierry Piéton, meer details over de timing van de plannen en de mogelijke betrokkenheid van een partner.

"Het managementteam blijft verkennende studies uitvoeren om het bedrijf in mogelijk twee onderdelen te splitsen", schreven analisten van investeringsbank Stifel. De activiteiten op het gebied van elektrische auto's zullen daarbij in een nieuw op te richten New Mobility-bedrijf worden gescheiden van het oude Renault, dat auto's met verbrandingsmotoren produceert.

Afsplitsing

Ook volgens analisten van Exane BNP Paribas en JPMorgan liggen bij Renault "alle opties op tafel" over een mogelijke opsplitsing van het concern. Volgens de analisten heeft topman De Meo aangegeven dat een beursgang van de elektrische divisie in 2023 kan worden overwogen. De oude activiteiten zouden daarbij volgens de topman kunnen worden gecombineerd met die van een potentiële partner.

Een stap om Renault te splitsen zou niet alleen dienen om de aandacht af te wenden van een dure terugtrekking uit Rusland, maar ook om geld op te halen voor de ontwikkeling van elektrische voertuigen. Renault verlaagde onlangs zijn prognoses vanwege de opschorting van zijn activiteiten in Rusland. Over eventuele ingrepen bij AvtoVaz, een Russisch dochterbedrijf van Renault, wordt nog nagedacht.

Renault is niet de enige autofabrikant die stappen zet om de elektrische tak af te scheiden van de rest van het bedrijf. De Amerikaanse concurrent Ford kondigde begin maart al aan een aparte divisie te vormen voor het maken van zijn elektrische auto's. Het is volgens Ford wel de bedoeling dat de nieuwe tak onderdeel blijft van het concern. Sommige investeerders hebben er bij Ford, en ook bij General Motors, wel op aangedrongen om de elektrische divisie volledig op eigen benen te zetten. De waarde van deze divisies zou volgens hen dan beter kunnen worden benut.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

14 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

15 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

16 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

16 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

17 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

17 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

19 uur geleden