Renault maakt half miljoen minder auto's in 2021 door chiptekort
PARIJS (ANP) - Renault verwacht dit jaar door tekorten aan onderdelen een half miljoen minder auto's te maken dan het zou willen. Dat is veel meer dan waarvoor het Franse concern eerder vreesde. De schaarste aan chips plaagt de gehele auto-industrie al maandenlang en lijkt te zijn verergerd.
Afgelopen zomer ging Renault er nog vanuit dat het verlies aan productie tot 200.000 auto's beperkt zou blijven. Nu wordt duidelijk dat Renault in het derde kwartaal alleen al zo'n 170.000 minder auto's heeft gemaakt dan het geval zou zijn zonder tekorten. Mede door die problemen verkocht het concern ruim een vijfde minder wagens dan in dezelfde periode vorig jaar. Het aantal verkochte auto's van merken als Renault, Dacia en Lada bleef steken op iets meer dan 599.000.
Door vooral duurdere modellen te verkopen wist Renault het verlies aan omzet te beperken. De totale inkomsten daalden met 13 procent tot 9 miljard euro.
Exacte cijfers over de winst maakte het bedrijf niet bekend bij zijn kwartaalbericht. Om de winstgevendheid op peil te houden, heeft Renault ook verder in de kosten gesneden, zei financieel topvrouw Clotilde Delbos.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/AFP) - Alleen betalende gebruikers kunnen nog afbeeldingen bewerken met Elon Musks AI-chatbot Grok. Die maatregel volgt na de wereldwijde ophef van deze week over foto's van mensen, onder anderen vrouwen en minderjarigen, die door AI zijn uitgekleed. Dit wordt nu lastiger gemaakt.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n 300.000 reizigers hebben sinds het begin van het winterweer van de afgelopen week hun reis niet volgens planning kunnen vervolgen, meldt KLM. De meeste passagiers zijn volgens de luchtvaartmaatschappij inmiddels omgeboekt. Donderdag vervoerde de luchtvaartmaatschappij meer dan 100.000 passagiers.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een ruime meerderheid van de EU-lidstaten heeft vrijdag ingestemd met een vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay. Dat laten meerdere EU-diplomaten weten. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - De drukte voor verwarmingsbedrijven houdt de komende tijd aan. De afgelopen week kregen monteurs al veel storingsmeldingen binnen. De verwachting is dat het komend weekend, vanwege lokaal strenge vorst, alleen maar drukker wordt, blijkt uit een rondvraag.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in november onverwacht gegroeid. De stijging werd vooral gedreven door een verbetering van de activiteit in de belangrijke auto-industrie. De groei is een opsteker voor de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media neemt Mood for Magazines B.V., de uitgever van de magazines LINDA. en LINDA.meiden, over van Talpa Network. Dat maakten de mediabedrijven vrijdag bekend. De overname komt voort uit het besluit van Talpa Network om voor LINDA. een nieuwe eigenaar te zoeken. Linda de Mol blijft nauw verbonden aan LINDA. en aan de huidige hoofdredactie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak toonde vrijdag wat herstel na de zware verliesbeurten in de afgelopen twee handelsdagen. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een lage banengroei zal waarschijnlijk positief zijn voor aandelen, aangezien de kans op een renteverlaging door de Federal Reserve daardoor toeneemt.
4 uur geleden