Renault maakt half miljoen minder auto's in 2021 door chiptekort
PARIJS (ANP) - Renault verwacht dit jaar door tekorten aan onderdelen een half miljoen minder auto's te maken dan het zou willen. Dat is veel meer dan waarvoor het Franse concern eerder vreesde. De schaarste aan chips plaagt de gehele auto-industrie al maandenlang en lijkt te zijn verergerd.
Afgelopen zomer ging Renault er nog vanuit dat het verlies aan productie tot 200.000 auto's beperkt zou blijven. Nu wordt duidelijk dat Renault in het derde kwartaal alleen al zo'n 170.000 minder auto's heeft gemaakt dan het geval zou zijn zonder tekorten. Mede door die problemen verkocht het concern ruim een vijfde minder wagens dan in dezelfde periode vorig jaar. Het aantal verkochte auto's van merken als Renault, Dacia en Lada bleef steken op iets meer dan 599.000.
Door vooral duurdere modellen te verkopen wist Renault het verlies aan omzet te beperken. De totale inkomsten daalden met 13 procent tot 9 miljard euro.
Exacte cijfers over de winst maakte het bedrijf niet bekend bij zijn kwartaalbericht. Om de winstgevendheid op peil te houden, heeft Renault ook verder in de kosten gesneden, zei financieel topvrouw Clotilde Delbos.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De groep zelfstandigen met een belastingschuld was vorig jaar veel groter dan voor de coronacrisis, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook het openstaande bedrag is veel hoger dan in 2019, het laatste jaar voordat de virusuitbraak grote impact kreeg op de economie.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Nederlanders die het minimumloon verdienen, houden volgend jaar netto toch wat meer over. Volgens nieuwe berekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, gaat het per maand om een bedrag tussen 10 en 20 euro, afhankelijk van hoeveel uur iemand precies werkt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.
10 uur geledenGENĂˆVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
12 uur geleden