Renault leent 5 miljard om coronacrisis door te komen
BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft voor 5 miljard euro aan leningen afgesloten om de coronacrisis te doorstaan. Dat maakte de Franse autofabrikant woensdag bekend.
De Franse staat staat garant voor 90 procent van de leningen, die zijn verstrekt door de banken BNP Paribas, Société Générale, Crédit Agricole, Natixis en HSBC France. De leningen hebben een looptijd van 12 maanden, maar kunnen met drie jaar worden verlengd. Renault-topman Jean-Dominique Senard noemt de kredieten een "vangnet" voor het bedrijf.
De autoverkoop in Frankrijk staat zwaar onder druk door de coronacrisis. Renault kondigde afgelopen vrijdag aan wereldwijd ongeveer 15.000 banen te gaan schrappen. In Frankrijk verdwijnen 4600 banen, ofwel 10 procent van het totaal aantal Franse banen. De automaker heeft wereldwijd 180.000 mensen in dienst.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
7 uur geleden