Renault houdt vast aan stabiele verkoopprijzen
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat de verkoopprijzen van zijn auto's niet verlagen, na de recente prijsverlagingen door Tesla. Het Amerikaanse Tesla, dat kampt met tegenvallende verkopen, wil daarmee de vraag naar zijn elektrische voertuigen aanjagen. De verkopen van het Franse Renault overtroffen in het eerste kwartaal echter de verwachtingen, dankzij een sterke vraag naar modellen als de vernieuwde Clio, Sandero en de elektrische Megane E-Tech.
"We houden vast aan een beleid van stabiele prijzen", zei financieel directeur Thierry Pieton in een toelichting op de kwartaalcijfers. "Dit gezegd hebbende, zijn we erin geslaagd de kosten flink te verlagen en laten we klanten hiervan profiteren. Onze nieuwe modellen hebben voor ons een hogere marge en voor onze klanten al een lagere prijs", aldus Pieton.
Renault zag de omzet in afgelopen kwartaal licht stijgen naar 11,7 miljard euro en overtrof daarmee de verwachtingen van analisten. Ook bevestigde het concern de vooruitzichten voor het hele jaar.
Europese neergang
Renault meldde verder dat het aandeel van volledig elektrische en hybride voertuigen in de verkopen is gestegen tot 48 procent, ondanks een terugval in de vraag naar elektrische voertuigen in Europa. Hogere rentetarieven, een zwakkere economische groei, de toegenomen concurrentie van Chinese fabrikanten en het afbouwen van subsidies voor elektrische auto's hebben allemaal bijgedragen aan de neergang in de regio.
De moeilijke omstandigheden waren voor topman Luca de Meo eerder dit jaar aanleiding om de plannen voor een aparte beursnotering van Ampere, het onderdeel van Renault dat zich richt op software en elektrische auto's, op te geven. Ondanks de moeilijkere marktomstandigheden hoopt Renault met een reeks van tien nieuwe modellen, waaronder de volledig elektrische Renault 5, echter meer klanten aan te trekken.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/RTR) - Japan is het volgende land dat een onderzoek instelt naar Grok, de chatbot van Elon Musk. Dat maakte de Japanse regering vrijdag bekend. Grok ligt onder vuur omdat het op verzoek seksueel getinte afbeeldingen genereert met kunstmatige intelligentie, ook van minderjarigen.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Amsterdamse hoofdindex voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 1000 punten wist te klimmen. Vooral sterke koerswinsten van de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI hielpen de AEX deze historische mijlpaal te behalen. De Nederlandse chipbedrijven lieten nu een gemengd beeld zien.
36 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China keert zich fel tegen de handelsdeal die de Verenigde Staten hebben gesloten met Taiwan. De op een na grootste economie ter wereld is "krachtig tegen" een overeenkomst om de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese producten te verlagen en de investeringen van het eiland in de VS te vergroten.
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een medewerker van oliehandelaar Vitol heeft miljoenen gedoneerd ten behoeve van de verkiezingscampagne van Donald Trump. Dat bedrijf is nu betrokken bij de eerste verkoopdeals rond Venezolaanse olie die de Amerikaanse regering sluit na de militaire actie van de VS in het Zuid-Amerikaanse land, meldt zakenkrant Financial Times.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.
3 uur geleden