Renault en Nissan beginnen met nieuwe samenwerking
PARIJS (ANP) - Renault en Nissan zijn formeel gestart met hun nieuwe samenwerkingsovereenkomst. De nieuwe deal, die eerder al werd aangekondigd, heeft alle vereiste wettelijke goedkeuringen verkregen en vervangt per direct het oude samenwerkingsverband tussen de Franse autofabrikant Renault en zijn Japanse partner Nissan.
De overeenkomst is bedoeld om een nieuwe impuls te geven aan de meer dan twee decennia oude alliantie tussen de twee autofabrikanten. Die samenwerking kwam onder zware druk te staan na de ondergang van voormalig leider Carlos Ghosn. Ghosn was topman van zowel Renault als Nissan en voorzitter van de alliantie. In 2018 werd hij afgezet als topman en gearresteerd in Japan vanwege vermeend financieel wangedrag bij Nissan. Eind 2019 ontsnapte hij op spectaculaire wijze uit Japan en vluchtte via Turkije naar Libanon.
Als onderdeel van de nieuwe alliantie brengt Renault zijn belang in Nissan op termijn terug van ruim 43 procent naar 15 procent. Dat is gelijk aan het belang dat Nissan heeft in Renault. Daarmee komt een einde aan de scheve eigendomsverhouding die de afgelopen jaren een bron van frictie vormde tussen de twee bedrijven. Elk van de partners kan nu 15 procent stemrechten uitoefenen die verbonden zijn aan het eigen aandelenbezit.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
8 uur geleden