Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renault dient derde protest in tegen Racing Point

Renault dient derde protest in tegen Racing Point

SILVERSTONE (ANP) - Het Formule 1-team Renault heeft voor de derde keer protest ingediend tegen concurrent Racing Point. Dat gebeurde dit keer na de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De aanklacht is steeds hetzelfde. De Franse renstal vindt dat Racing Point illegaal onderdelen van de Mercedes van 2019 heeft gekopieerd en wil opheldering.

Renault ging voor de eerste keer in protest na de Grote Prijs van Stiermarken en daarna nog een keer na de Grote Prijs van Hongarije. De internationale autosportfederatie FIA doet naar verwachting volgende week uitspraak.

Racing Point gebruikt de motor van Mercedes en mocht in het verleden ook andere onderdelen overnemen. Voor dit jaar zijn de regels in zoverre gewijzigd, dat bepaalde onderdelen door de teams zelf moeten worden ontworpen. Het onderdeel waarover Renault inmiddels drie protesten heeft ingediend (de brake ducts), betreft zo'n onderdeel. Volgens Renault heeft Racing Point niks zelf ontworpen en gebruikt het team in strijd met de nieuwe regels een exacte kopie van Mercedes.

Renault was in de Britse grand prix overigens beduidend beter dan Racing Point. Daniel Ricciardo werd in zijn Renault vierde en Esteban Ocon zesde. Lance Stroll finishte in zijn Racing Point als negende. Nico Hülkenberg ging niet eens van start.

Meer uit Sport

Mercedes verovert in São Paulo constructeurstitel F1

SÃO PAULO (ANP) - De Formule 1-renstal Mercedes heeft met nog drie races te gaan het constructeurskampioenschap veroverd. De renstal van de Italiaanse wereldkampioen Kimi Antonelli pakte in de Grote Prijs van São Paulo 22 punten door de vierde plaats van de Brit George Russell en de vijfde plaats van Antonelli.

4 uur geleden
Verstappen tweede in GP São Paulo na inhaalrace, zege Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudige wereldkampioen haalde na een inhaalrace, die begon op de 21e plaats, het podium. De zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië ging naar de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappens Franse teamgenoot Isack Hadjar werd derde.

4 uur geleden
Spaanse tennistopper Alcaraz wint masterstoernooi van Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.

5 uur geleden
Bezzecchi wint GP van Qatar, nog geen titel MotoGP voor Márquez

LUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.

6 uur geleden
Belg Nys wint voor tweede keer EK veldrijden, Nieuwenhuis vierde

ZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.

7 uur geleden
Motorcoureur Veijer valt meteen uit bij GP van Qatar

LUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.

8 uur geleden
MotoGP-rijder Bagnaia uitgeschakeld door dubbele voetbreuk

LUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.

9 uur geleden