Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renault-baas waarschuwt voor extra ingrepen

Renault-baas waarschuwt voor extra ingrepen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De nieuwe baas van de Franse automaker Renault waarschuwt voor extra ingrepen, bovenop de 2 miljard euro aan kostenbesparingen die al waren aangekondigd. Dat deed Luca de Meo in een memo.

Renault maakte eerder al plannen bekend wereldwijd 14.600 banen te schrappen en de productiecapaciteit met een vijfde te verlagen. Dat moet tegen 2022 zo'n 2 miljard aan kostenbesparingen opleveren, waarvan 600 miljoen euro dit jaar al.

Volgens De Meo moet Renault nu ook zijn productassortiment met 30 procent terugbrengen. Ook contracten met leveranciers moeten worden herzien. Hij nam daarbij branchegenoot PSA, het bedrijf achter merken als Peugeot en Citroën, als succesvol voorbeeld.

De topman kreeg officieel in juli de teugels in handen bij Renault. Dat was kort voordat de automaker een recordverlies van 7,3 miljard euro in de eerste helft van het jaar in de boeken zette. Dit kwam door de gevolgen van de coronacrisis en aanhoudende ellende bij zijn partner Nissan.

De Meo stelde hardop dat Renault niet gewend is om op een duurzame en solide manier winst te maken. De resultaten en de verkoopcijfers staan onder druk en ook de nieuwste modellen zijn volgens hem niet winstgevend genoeg.

De Meo bood ook enig inzicht in hoe hij de toekomst van de alliantie van Renault met Nissan en Mitsubishi ziet. Dit samenwerkingsverband stond onder druk dat na de arrestatie van voormalig topman Carlos Ghosn in 2018. De huidige Renault-baas zei dat hij voorstander is van samenwerking, met name op gebieden als onderzoek en ontwikkeling. Verder wil hij de positie van de automakers wereldwijd versterken.

Meer uit Financieel

Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

3 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

5 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

5 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

7 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden