Remkes wordt toezichthouder Rijksuniversiteit Groningen
GRONINGEN (ANP) - Johan Remkes wordt voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG). De 69-jarige bestuurder begint op 1 september aan zijn nieuwe functie. Remkes is nu nog waarnemend burgemeester van Den Haag. Hij neemt daar op 1 juli afscheid. Zijn partijgenoot van de VVD Jan van Zanen wordt dan beëdigd in de Hofstad.
Remkes was het afgelopen jaar veelvuldig in het nieuws. Niet alleen als tijdelijk burgervader van Den Haag, maar ook als voorzitter van het Adviescollege Stikstofproblematiek, dat onlangs zijn eindadvies aan het kabinet uitbracht. Volgens het college moet het kabinet een halvering van de stikstofuitstoot voor 2030 wettelijk vastleggen, zodat de natuur kan herstellen.
De VVD'er werd geboren in het Groningse dorp Zuidbroek. Hij studeerde zelf economie aan de RUG en was van eind jaren zeventig tot in de jaren negentig actief in de Groningse politiek. Hij was gemeenteraadslid van de stad Groningen, lid van Provinciale Staten en gedeputeerde. Later werd hij Tweede Kamerlid en minister van Binnenlandse Zaken.
De Raad van Toezicht controleert het College van Bestuur van de universiteit.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft op 4 mei aandacht gevraagd voor de rol van vrouwen in tijden van oorlog. "In een oorlog staan vrouwen nooit aan de zijlijn. Zij staan vooraan, aan het front", zei ze in een toespraak voorafgaand aan een stille tocht van het Museumplein naar de Dam. "Als soldaat, als arts, als journalist, als moeder, als verdedigers van vrijheid in de breedste zin van het woord. En in Nederland waren vrouwen vaak de spil van het verzet."
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
3 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
4 uur geleden