Remkes wordt toezichthouder Rijksuniversiteit Groningen
GRONINGEN (ANP) - Johan Remkes wordt voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG). De 69-jarige bestuurder begint op 1 september aan zijn nieuwe functie. Remkes is nu nog waarnemend burgemeester van Den Haag. Hij neemt daar op 1 juli afscheid. Zijn partijgenoot van de VVD Jan van Zanen wordt dan beëdigd in de Hofstad.
Remkes was het afgelopen jaar veelvuldig in het nieuws. Niet alleen als tijdelijk burgervader van Den Haag, maar ook als voorzitter van het Adviescollege Stikstofproblematiek, dat onlangs zijn eindadvies aan het kabinet uitbracht. Volgens het college moet het kabinet een halvering van de stikstofuitstoot voor 2030 wettelijk vastleggen, zodat de natuur kan herstellen.
De VVD'er werd geboren in het Groningse dorp Zuidbroek. Hij studeerde zelf economie aan de RUG en was van eind jaren zeventig tot in de jaren negentig actief in de Groningse politiek. Hij was gemeenteraadslid van de stad Groningen, lid van Provinciale Staten en gedeputeerde. Later werd hij Tweede Kamerlid en minister van Binnenlandse Zaken.
De Raad van Toezicht controleert het College van Bestuur van de universiteit.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
3 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.
5 uur geleden