'Remkes staat open voor alternatieve plannen'
DEN HAAG (ANP) - Tijdelijk burgemeester Johan Remkes van Den Haag wil wel praten met inwoners van Duindorp en Scheveningen waar de georganiseerde vreugdevuren zijn afgeblazen, maar níet over het alsnog toestaan ervan. Dat liet zijn woordvoerster vrijdag weten omdat Duindorpers aangeven dat zij alsnog met hem willen overleggen over kleinere vreugdevuren. Aanleiding is de onrust van de afgelopen dagen in de wijk, die wordt veroorzaakt door jongeren die boos zijn nu ze geen vuurstapels mogen opbouwen.
Ook zal Remkes volgens haar welwillend kijken naar mogelijke alternatieven voor de vuren, die de wijken eventueel willen organiseren. "Als dat leuke plannen zijn, kijkt de gemeente wat nodig is om dit nog te kunnen realiseren." In Scheveningen zijn er al ideeën volgens de woordvoerster.
De burgemeester heeft volgens haar twee dagen geleden Duindorp bezocht en zal dat de komende weken nog een paar keer doen. Dat gebeurt onaangekondigd en zonder media, om geen oploop op straat te veroorzaken. Remkes sprak met passanten en met politiemensen die aan het werk waren; het was geen overleg.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In verschillende steden zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw honderden mensen op de fiets gestapt om aandacht te vragen voor de veiligheid van vrouwen. Een jaar na de eerdere actie van Wij eisen de nacht op fietsten mensen mee in onder meer Amsterdam, Leeuwarden, Apeldoorn, Den Bosch, Middelburg, Zutphen en Deventer.
3 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De Nederlandse dj LNY TNZ is van de line-up van het Nederlandse festival Decibel Outdoor gehaald, omdat hij zaterdag optreedt in Moskou. Dat meldt organisator B2S.
5 uur geledenOUDEWATER (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedentocht beëindigd. Na aanhoudende klachten van buikgriep en bijkomende koorts heeft hij vrijdag besloten definitief te stoppen.
12 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De NS heeft vrijdag 50.000 raceliefhebbers per trein van en naar Zandvoort vervoerd. Dat meldt de vervoerder aan het einde van de eerste van drie racedagen van de Dutch Grand Prix in de kustplaats.
14 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray blijft voorlopig afgesloten, omdat het er na een grote natuurbrand nog niet veilig is. De brand die deze maand woedde, heeft veel bomen beschadigd. Ze kunnen omvallen en er kunnen takken afbreken. Dat melden de gemeente Venray en stichting Het Limburgs Landschap vrijdag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie deelt later dan gepland nieuwe gevechtskleding uit aan militairen. De vertraging is indirect een gevolg van hitte in Tunesië, staat in documenten die staatssecretaris Derk Boswijk (CDA) met de Tweede Kamer heeft gedeeld. In plaats van in september wordt de kleding naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar uitgedeeld aan militairen.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De winning van aardgas in Groningen mag dan in 2023 gestopt zijn, de aardbevingen die erdoor worden veroorzaakt zijn nog niet gestopt. Daarop wijst de Groninger Bodem Beweging. "Het kan nog vele jaren duren voordat de ondergrond tot rust komt", voegt de organisatie eraan toe.
17 uur geleden