'Remkes staat open voor alternatieve plannen'
DEN HAAG (ANP) - Tijdelijk burgemeester Johan Remkes van Den Haag wil wel praten met inwoners van Duindorp en Scheveningen waar de georganiseerde vreugdevuren zijn afgeblazen, maar níet over het alsnog toestaan ervan. Dat liet zijn woordvoerster vrijdag weten omdat Duindorpers aangeven dat zij alsnog met hem willen overleggen over kleinere vreugdevuren. Aanleiding is de onrust van de afgelopen dagen in de wijk, die wordt veroorzaakt door jongeren die boos zijn nu ze geen vuurstapels mogen opbouwen.
Ook zal Remkes volgens haar welwillend kijken naar mogelijke alternatieven voor de vuren, die de wijken eventueel willen organiseren. "Als dat leuke plannen zijn, kijkt de gemeente wat nodig is om dit nog te kunnen realiseren." In Scheveningen zijn er al ideeën volgens de woordvoerster.
De burgemeester heeft volgens haar twee dagen geleden Duindorp bezocht en zal dat de komende weken nog een paar keer doen. Dat gebeurt onaangekondigd en zonder media, om geen oploop op straat te veroorzaken. Remkes sprak met passanten en met politiemensen die aan het werk waren; het was geen overleg.
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - Drie verdachten van een inbraak bij een tankstation in het Limburgse Kessel, op zo'n 15 kilometer van Venlo, zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gewond geraakt nadat hun auto tijdens een politieachtervolging was gecrasht. Dat meldt de politie.
1 uur geledenBERN (ANP) - De Zwitserse president Guy Parmelin is "diep geschokt en ontdaan" door het ongeluk met een Nederlandse touringcar donderdag. De Zwitserse autoriteiten zullen volgens hem een uitgebreid en grondig onderzoek doen naar de omstandigheden rond het ongeluk.
3 uur geledenSUSCH (ANP) - Een bus van reisorganisatie Oad met 48 Nederlanders aan boord heeft een ongeluk gehad in Zwitserland. Dat meldt een woordvoerder van reiskoepel ANVR die zegt te spreken namens Oad. Volgens de Zwitserse politie zijn bij dat ongeluk meerdere doden en gewonden gevallen. Meer details zijn nog niet bekend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.
17 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.
17 uur geleden