Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Remkes staat open voor alternatieve plannen'

'Remkes staat open voor alternatieve plannen'

DEN HAAG (ANP) - Tijdelijk burgemeester Johan Remkes van Den Haag wil wel praten met inwoners van Duindorp en Scheveningen waar de georganiseerde vreugdevuren zijn afgeblazen, maar níet over het alsnog toestaan ervan. Dat liet zijn woordvoerster vrijdag weten omdat Duindorpers aangeven dat zij alsnog met hem willen overleggen over kleinere vreugdevuren. Aanleiding is de onrust van de afgelopen dagen in de wijk, die wordt veroorzaakt door jongeren die boos zijn nu ze geen vuurstapels mogen opbouwen.

Ook zal Remkes volgens haar welwillend kijken naar mogelijke alternatieven voor de vuren, die de wijken eventueel willen organiseren. "Als dat leuke plannen zijn, kijkt de gemeente wat nodig is om dit nog te kunnen realiseren." In Scheveningen zijn er al ideeën volgens de woordvoerster.

De burgemeester heeft volgens haar twee dagen geleden Duindorp bezocht en zal dat de komende weken nog een paar keer doen. Dat gebeurt onaangekondigd en zonder media, om geen oploop op straat te veroorzaken. Remkes sprak met passanten en met politiemensen die aan het werk waren; het was geen overleg.

Meer uit Binnenland

Politie: woensdagavond niet rijden met een eclipsbril op

HAARLEM (ANP) - De politie Noord-Holland heeft op haar whatsappkanaal tips gegeven over de zonsverduistering woensdagavond. Ze adviseert te genieten van het natuurverschijnsel, maar geeft wel een paar veiligheidstips. "Je rijdt niet met een speciale eclipsbril op. Je brengt anderen niet in gevaar voor een beter uitzicht."

8 minuten geleden
Meer gebouwen in Rotterdam beklad met tekst over pedofielen

ROTTERDAM (ANP) - Behalve het gerechtsgebouw aan het Wilhelminaplein in Rotterdam zijn ook een gebouw van het UWV aan de Laan op Zuid en een pand van de reclassering aan de Westerstraat beklad, bevestigt de politie na berichtgeving van Rijnmond. Op alle gebouwen zijn dezelfde teksten geschreven, in rode verf: 'pedofielen' en '282SR'. Dat laatste zou kunnen verwijzen naar het artikel in het Wetboek van Strafrecht dat gaat over wederrechtelijke vrijheidsberoving.

37 minuten geleden
Krakers moeten van rechter uit voormalige jeugdsynagoge Groningen

GRONINGEN (ANP) - De krakers in de voormalige jeugdsynagoge aan de Folkingedwarsstraat in Groningen moeten het pand binnen dertig dagen verlaten. Dit heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Groningen besloten.

54 minuten geleden
RWS: Extra onderzoek Merwedebrug rechtvaardigt vrachtwagenverbod

GORINCHEM (ANP) - De stalen boogconstructie van de Merwedebrug is dermate verzwakt dat een verbod op zware voertuigen nodig blijft. Dat wijst aanvullend onderzoek naar de verzwakte brug uit, dat Rijkswaterstaat heeft laten uitvoeren door ingenieursbureau Movares en onderzoeksorganisatie TNO. Het beeld is ten opzichte van de eerdere testen, waarna het verbod werd ingesteld, niet veranderd.

2 uur geleden
Nog een kleine honderd jeneverbesstruiken over na brand Oostrum

OOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.

10 uur geleden
Waterschap stelt grondwaterverbod in om natuur Zuidoost-Drenthe

ALMELO (ANP) - In delen van Zuidoost-Drenthe is vanaf donderdag een verbod op het gebruik van grondwater van kracht. Waterschap Vechtstromen meldt dat het verbod wordt ingesteld om kwetsbare natuur te beschermen.

10 uur geleden
Wethouder Van der Horst ontkent achterhouden kosten Oostbrug

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Melanie van der Horst (D66) heeft niet bewust informatie achtergehouden voor de gemeenteraadsverkiezingen eerder dit jaar. Dat schrijft zij in een verklaring, nadat stadsomroep AT5 eerder dinsdag schreef dat Van der Horst al voor de verkiezingen wist van een forse kostenoverschrijding voor de geplande Oostbrug over het IJ. Volgens AT5 hield ze die informatie achter.

13 uur geleden